Amnesty International зібрала докази катувань активістів і журналістів на сході України

Amnesty International зібрала докази катувань активістів і журналістів на сході України

11 Липня 2014
0
9721
11 Липня 2014
19:58

Amnesty International зібрала докази катувань активістів і журналістів на сході України

0
9721
Amnesty International зібрала докази катувань активістів і журналістів на сході України
Amnesty International зібрала докази катувань активістів і журналістів на сході України

Протягом трьох останніх місяців організація Amnesty International («Міжнародна амністія») зібрала багато наочних фактів, що свідчать про жорстокі побиття та інші види тортур, які застосовувалися щодо активістів, учасників протестів і журналістів на сході України.

 

Випадки порушень, скоєних збройними угрупованнями сепаратистів і про-київськими силами - викрадення і тортури - було задокументовано у новій доповіді організації «Викрадення і катування в східній Україні».

 

«За останні три місяці було викрадено сотні людей,- заявила Тетяна Мазур, директор українського представництва Amnesty International. - Більшість викрадень вчиняються збройними сепаратистами, при цьому жертви найчастіше піддаються жахливим побиттям і тортурам. Крім того, є факти, що свідчать про порушення з боку про-київських сил, проте таких менше».

 

Точних даних щодо кількості викрадень немає: Міністерство внутрішніх справ України повідомляє про близько 500 випадків викрадень, Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні - про 222. Також дослідницька група Amnesty International отримала список з понад 100 цивільних осіб, які утримувалися в полоні, від різних груп самодопомоги, що збирають дані про число викрадень. Більшість випадків включають твердження про застосування тортур.

 

Тетяна Мазур зауважує, що разом з тим, як українські війська повертають контроль над територіями східної України, практично щодня звільняються нові полонені та, відповідно, з'являються все більш тривожні справи, що необхідно задокументувати, а потім притягнути винуватців до відповідальності, потерпілим виплатити компенсацію.

 

За інформацією Amnesty International, об'єктами викрадення ставали не тільки співробітники міліції, військові та місцеві посадовці, а й журналісти, політики, члени виборчих комісій і підприємці. Також у небезпеці опинилися проукраїнські активісти. Серед таких, була Ганна. Озброєні люди викрали активістку в Донецьку 27 травня, утримували шість днів, протягом яких допитували із застосуванням сили, а потім обміняли на інших полонених.

 

Мотивами викрадень слугує не тільки політичне підґрунтя, але й залякування і встановлення контролю над місцевим населенням. Бувають випадки викрадення заради викупу. Так трапилося із Сашею, 19-ти річним проукраїнським активістом, якого сепаратисти звільнили після того, як батько заплатив за нього викуп у розмірі 60 000 доларів США.

 

Amnesty International повідомляє, що, хоча більшість тверджень про викрадення і тортури відносяться до сепаратистських угруповань, існують докази жорстокого поводження із захопленими особами про-київських сил. Із посиланням на представника місцевих органів влади в Маріуполі, що побажав залишитися анонімним, Amnesty International наводить приклади жорстокого поводження із сепаратистом, з якого, вочевидь, намагалися вибити інформацію про його поплічників. Інший випадок - 16-річного Владислава Олександровича викрали після того, як той розмістив у мережі відеозапис операцій правоохоронних органів, що проводилися в Маріуполі 25 червня 2014 року.

 

Amnesty International закликає уряд України створити єдиний реєстр, який би регулярно оновлювався і в якому фіксувалися б випадки викрадень, а також провести ретельне і неупереджене розслідувати кожного твердження про довільне застосуванні сили, жорстокого поводження і тортур.

 

Ірина Порхун, для «Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
9721
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду