У конкурсі 5-го Одеського міжнародного кінофестивалю візьмуть участь 20 українських стрічок

У конкурсі 5-го Одеського міжнародного кінофестивалю візьмуть участь 20 українських стрічок

11 Червня 2014
9584
11 Червня 2014
17:27

У конкурсі 5-го Одеського міжнародного кінофестивалю візьмуть участь 20 українських стрічок

9584
У конкурсі 5-го Одеського міжнародного кінофестивалю візьмуть участь 20 українських стрічок
У конкурсі 5-го Одеського міжнародного кінофестивалю візьмуть участь 20 українських стрічок

У конкурсних програмах 5-го Одеського міжнародного кінофестивалю, що проходитиме з 11 по 19 липня в Одесі, Україну представлять понад 20 стрічок. Про це йшлося на прес-конференції організаторів ОМКФ у Києві 11 червня.

 

Із подробицями програми кінофестивалю журналістів ознайомили президент ОМКФ Вікторія Тігіпко, програмний директор Алік Шпилюк та виконавчий продюсер Юлія Сінькевич.

 

Цьогоріч українське кіно знову активно представлене і в конкурсній, і в позаконкурсній програмах ОМКФ.

 

У міжнародному конкурсі за «Золотого Дюка» змагатимуться дві українські стрічки. Це «Поводир» Олеся Саніна та «Моя русалка, моя Лореляй» Нани Джордадзе, яка знімалася в Одесі за участі Росії.

 

Ці ж фільми будуть представлені й у Національному повнометражному конкурсі ОМКФ. У цій програмі також «Зелена кофта» Володимира Тихого, документальна стрічка «Лариса Кадочникова. Автопортрет» Лариси Кадочникової та Дмитра Томашпольського, «F 63,9 Хвороба кохання» виробництва України та Франції Дмитра Томашпольського та Альони Дем'яненко, документальний фільм «Сутінки» Валентина Васяновича, україно-турецький фільм «Люби мене» режисерів Марини Ер Горбач і Мехмета Багадіра Ера.

 

У Національному конкурсі короткометражних фільмів будуть представлені 13 фільмів у різних жанрах. У тому числі, на «Золотого Дюка» претендують три анімаційних та два документальних фільми. Члени журі оцінюватимуть стрічку PTSD Олексія Соболєва й Михайла Коротєєва (2012), «балажер. коригування дійсності» Лесі Кордонець (2012, Швейцарія, Україна), «І бог зробив крок у порожнечу» Зази Буадзе ( 2012), «Бекендор» Анастасії Харченко (2013), «В деревах» Марисі Нікітюк (2014), «Гості мого дому» Олега Федченка (2013), «Дівчинка з риб'ячим хвостом» Сергія Мельниченка (2013), «Крамниця співочих пташок» Анатолія Лавренішина (2013), «Листопад» Марії Кондакової (2014), «Повернутись зі світанком» Нарімана Алієва (2013), «Портрет» Максима Якобчука (2013), «Прості речі» Олександра Ратія (2014) та «Чортівня 8: Тібурон!» Дениса Канта (2014).

 

Крім того, до уваги глядачів - позаконкурсна програма «Українська ретроспектива: Забуті шедеври», в рамках якої демонструватимуться стрічки Георгія Стабового, Віллена Новака, Марка Донського, Артура Войтецького й Абрама Роома.

 

Журі Національної української кінопремії цього року очолить відомий режисер-документаліст Віталій Манський. Також фільми оцінюватиме режисер та актор Ахтем Сейтаблаєв, директор Стамбульського кінофестивалю Азіза Тан, а також кінорежисер, сценарист, продюсер, композитор Нана Джанелідзе.

 

Щодо традиційних пітчинігів ОМКФ, цього року українські режисери матимуть шанси здобути більшу грошову винагороду. Як розповіла президент ОМКФ Вікторія Тігіпко, суму премії з 25 тис. грн збільшено вдвічі - завдяки залученню спонсора, компанії UPP.

 

При цьому, розповіла пані Тігіпко, бюджет цьогорічного кінофестивалю зменшено на 75%. «Оскільки формувався він зафдяки краудфандінгу, ювілейний конкурс увійшов в історію як народний фестиваль», - сказала вона.

 

«Детектор медіа»

Фото - Facebook

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
9584
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду