У Миколаєві працівники суду і міліціонери перешкоджали зйомкам журналістів - ІМІ

1 Червня 2014
10162
1 Червня 2014
17:51

У Миколаєві працівники суду і міліціонери перешкоджали зйомкам журналістів - ІМІ

10162
У Миколаєві працівники суду і міліціонери перешкоджали зйомкам журналістів - ІМІ

30 травня в Центральному районному суді міста Миколаєва представники установи та міліціонери перешкоджали роботі журналістів. Про це повідомляє регіональний кореспондент Інституту масової інформації.

Інцидент стався 30 травня. Як повідомили кореспонденту ІМІ журналісти інтернет-видань «Преступности.НЕТ» Андрій Лохматов, «Новости-N» Андрій Прокопенко та «НикВести» Дмитро Булаш, розпорядник суду разом з працівниками спецпідрозділу міліції «Грифон» погрожували журналістам вивести їх силою з холу суду за фото та відеозйомку.


Відбувалось це в той момент, коли під будівлею суду зібрались мітингувальники, протестуючи проти рішення судді Дмитра Тішка, який відпустив під домашній арешт підозрюваного в підготовці на 9 травня терористичного акту в Миколаєві (останній в результаті цього рішення втік на Донбас).


Журналістів Лохматова та Прокопенка «грифонівці» до будівлі суду пропустили, а Дмитру Булашу відмовляли в доступі до суду в робочий час.

 

Пройшовши крізь «кордон міліції», журналісти зустріли розпорядника суду, який почав силою, штовхаючи, намагатись вигнати журналістів назад на вулицю. Свої дії він пояснював тим, що ніхто не давав дозволу на те, щоб пропустити журналістів до будівлі суду.


Коли Лохматов та Прокопенко почали відеозйомку процесу перекриття доступу для мітингувальників до будівлі суду працівниками міліції, розпорядник суду, який відмовлявся представлятись, почав вимагати від журналістів припинити зйомку, тому що голова суду не надавав їх дозволу на це. Назвати статтю якогось Закону України, яка регламентує те, що для відеозйомки в холі суду необхідний дозвіл голови суду, ні він, ні працівники міліції не змогли.


«Знаходитись можна, а зйомку проводити – заборонено, тільки з дозволу голови суду. На зйомку вам не давали дозвілу
», - заявив розпорядник суду, після чого заявив разом з правоохоронцями, що якщо журналіст продовжить зйомку, вони силою його виштовхнуть с приміщення.


Коли Прокопенко почав фотографувати документи заявників, інший розпорядник суду покликав співробітників міліції з вимогою «вивести громадянина з суду, оскільки він порушує порядок». Однак після втручання інших журналістів в конфлікт  розпорядник сам залишив хол суду.

 

 

 

 

«Детектор медіа»

Відео -  http://imi.org.ua

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
10162
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду