14:29
Четвер, 22 Травня 2014

Голова Спілки кінематографістів звернувся до Нищука з проханням призначити керівника Держкіно

8 878
Голова Спілки кінематографістів звернувся до  Нищука з проханням призначити керівника Держкіно
Голова Спілки кінематографістів звернувся до  Нищука з проханням призначити керівника Держкіно

Голова Національної спілки кінематографістів України (НСКУ) Сергій Тримбач звернувся з відкритим листом до міністра культури Євгена Нищука з проханням терміново втрутитися в ситуацію з приводу призначення нового голови Держкіно України. Лист опублікований на сайті Національної спілки кінематографістів України.

 

У своєму листі Сергій Тримбач висловлює стурбованість, що в питанні призначення нового голови Держкіно можлива політична корупція, а також дивується, чому так довго не можуть призначити чиновника, від якого залежить доля українського кінематографа.

 

Нагадаємо, попередній керівник Держкіно Катерина Копилова написала заяву про свою відставку з посади 28 лютого. 7 березня Асоціація продюсерів України звернулася до виконуючого обов`язки президента України Олександра Турчинова, прем'єр-міністра Арсенія Яценюка та міністра культури України Євгена Нищука з проханням призначити тимчасово виконуючого обов`язки голови Держкіно.

 

18 квітня в Міністерстві культури були обговорені можливі кандидатури на посаду голови Держкіно. Кандидатами було висунуто Андрія Дончика - випускника Інституту театру, кіно і телебачення ім.Карпенка-Карого, має досвід роботи у кіно і телебаченні, Пилипа Іллєнка - актора, продюсера, юриста, громадського діяча (ВО «Свобода»), а також Олега Коротенка - економіста й кінорежисера. Міністр культури Євген Нищук, підводячи підсумки наради, за повідомленням джерел «Детектор медіа», сказав, що врахує думку кіноспільноти, яка найбільше підтримала Андрія Дончика.

 

Проте Держкіно до цих пір не призначений. Сергій Тримбач побоюється, що у призначенні нового керівника не буде враховано думки більшості кінематографічної громадськості.

 

Далі «Детектор медіа» публікує текст листа голови НСКУ повністю:

 

«Міністру культури України

НИЩУКУ Є.М.

 

Шановний Євгене Миколайовичу!

 

Спілку кінематографістів все більше тривожить одна, але вкрай важлива кадрова проблема - щодо голови Держкіно України. Названа інституція є ключовою для розвитку кіно, екранних мистецтв у цілому, й відтак двомісячна пауза щодо призначення керівника відомства починає виглядати не просто дивною, а - тривожною. Бо ж мова йде про галузь, яка має великий потенціал виробляти загальнонаціональні, об'єднавчі символи, об'єднавчий зміст - нині відсутність останніх є однією з головних причин кризи в Україні.

 

Не є таємницею причина такого відтермінування - ВО «Свобода» намагається наполягти на кандидатурі Пилипа Іллєнка. Який, до речі, не має фахових досягнень у сфері кінематографа, якщо не рахувати так і не завершений фільм «Толока», за його продюсування. Одначе справа, зрештою, не тільки і не стільки в персоналіях. Ми категорично проти того, щоби яка б то не було політична партія брала під контроль кінематограф (а власне й будь-яку іншу сферу культури, освіти, ідеології в цілому). Не треба бути пророком, аби передбачити наслідки такого «контролю». Вузькопартійні цілі будуть домінувати, а, враховуючи практику діянь ВО «Свобода», ще й просто нав'язуватись.

 

Те, що це буде виглядати саме у такий спосіб, доводять  дії свободівців щодо посади голови Держкіно. Передусім ідеться про постійний тиск на міністра культури, який  посилився опісля презентації кандидатів на пост очільника кінематографічного відомства. Абсолютно чиста й прозора процедура, коли  поважним експертам, що представляли практично всі наявні державні та громадські кіноструктури, три претенденти виклали свої уявлення про шляхи розвитку, трансформування галузі, видалася свободівцям «неправильною». Чи не тому, що Пилип Іллєнко не отримав підтримки від експертів?  Нам відомо, що того ж дня, опісля названої презентації, до Вас, пане міністре, з'явилися депутати від фракції ВО «Свобода» і «невимушено» попросили подати до Кабінету Міністрів ту кандидатуру,  яка влаштовує їх і тільки їх. Хоча добре знали, що більшість експертів назвали режисера і продюсера Андрія Дончика, а другим був продюсер  Олег Коротенко. Ви не піддалися на ті вимоги, що робить Вам честь.

 

Одначе ж як треба уявляти демократичні процедури, як треба поважати думку інших, щоби діяти у такий спосіб? Силовий спосіб розв'язання будь-яких проблем дедалі частіше стає  фірмовим почерком свободівців. Можна не сумніватися, що подібне продовжиться і після призначення їхньої довіреної особи в керівне крісло. Замість розв'язувати проблеми з об'єднання України, отримаємо ще одну дражливу точку протистояння.

 

Засідання Громадської ради при Держкіно України, яке відбулося минулого тижня, стало проявом силового стилю керування - голова ради Пилип Іллєнко протиснув рішення щодо рекомендації самого себе на посаду голови Держкіно. Нам відомо, що цю надзвичайно «радісну» інформацію швидко донесли до Вас як неспростовний аргумент. Нам видається, одначе, що це аргумент на користь того, як будуть вирішуватися питання в кінематографічній галузі опісля призначення партійного опікуна. Та й надто вже усе це нагадує те, що в народі називають політичною корупцією.

 

 Відтак, шановний Євгене Миколайовичу, пропонуємо усе ж визначитися нарешті з кандидатурою голови Держкіно України. На користь справі, на користь країні, а не окремо взятих партійних об'єднань, якими б патріотичними і навіть месійно-поводирськими вони самі собі не видавалися.

 

З повагою,

Голова НСКУ  Сергій Тримбач»

«Детектор медіа»

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
8878
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду