Дослідження «1+1»: Майже половина українців мають позитивні очікування від угоди з ЄС
Дослідження «1+1»: Майже половина українців мають позитивні очікування від угоди з ЄС
Під час підготовки до марафону ТСН «Україна єдина», телеканал «1+1» вивчив думки українців стосовно угоди з Європейським союзом, членства в НАТО, ставлення до Росії та нового уряду України. Про це повідомляє прес-служба «1+1».
Дослідження для «1+1» провела дослідницька компанія «ГФК Юкрейн». Результати дослідження були оприлюдненні 21 березня, в ефірі «1+1» під час телемарафону ТСН.
За результатами опитування майже половина українців мають позитивні очікування від угоди з Європейським союзом. 48% жителів України у віці 18 років і старше вважають, що підписання Україною угоди про асоціацію з Європейським союзом позитивно відобразиться на них особисто. 18% опитаних відносяться до асоціації з ЄС нейтрально, а 28% - негативно. Найбільш оптимістично налаштовані жителі Західного регіону, де позитивні очікування у 80% населення, в той час як на Півдні та Сході (включно з АР Крим) таких лише 23%, а в самій АР Крим - всього 10%.
44% населення України підтримують вступ країни до НАТО, в той час як 47% - проти. Найбільша підтримка Північноатлантичного альянсу - у Західному регіоні (70%), в той же час найменша - на Півдні та Сході, де 70% населення виступають проти (84% - в АР Крим).
Навпіл розділилися думки українців щодо Росії: 48% вважають Росію дружньою державою, а 47% з цим не погоджуються. У той же час політику президента Росії Путіна щодо України не підтримують 77% респондентів. На Заході, Півночі й у Центрі Путін має менше 3% підтримки. І навіть на Півдні та Сході лише 35% підтримують політику Президента Росії щодо України, в той час як 56% її не підтримують. Драматично відрізняються думки мешканців Криму, де 88% вважають Росію дружньою країною, а 76% - підтримують політику Путіна щодо України.
Неоднозначним є ставлення українців до уряду України. В середньому по країні 55% респондентів вважають, що новий уряд діє в інтересах народу України, в той час як 37% з цим не погоджуються. Традиційно, довіра до уряду вища на Заході (79%), і нижча - на Півдні та Сході (34%). В той же час 77% жителів Криму не вважають, що новий уряд України захищає їх інтереси.
Опитування для телеканалу «1+1» провела компанією «ГФК Юкрейн», дослідження здійснювалося шляхом телефонного інтерв'ю з дзвінками на стаціонарні та мобільні телефони. Період опитування: 19-20 березня 2014 року. Розмір вибірки по Україні: 807 респондентів віком 18 років і більше. Вибірка випадкова, репрезентативна для населення України за статтю, віком, регіоном і типом населеного пункту. Максимальна похибка для макрорегіону не перевищує 7.3%, для України в цілому - 3.4%.
Додатково було проведено 115 інтерв'ю з мешканцями АР Крим у віці 18 років і більше. Загальний обсяг вибірки по АР Крим: 155 інтерв'ю, вибірка репрезентативна для населення АР Крим за статтю, віком і розміром населеного пункту. Максимальна похибка вибірки не перевищує 7.9%.
«Детектор медіа»