Телеправда про НАТО

21 Червня 2007
4427
21 Червня 2007
08:40

Телеправда про НАТО

4427
Журналісти, що найкраще висвітлюють тему НАТО та євроатлантичної інтеграції, отримали нагороди з рук Віталія Кличка.
Телеправда про НАТО

Журналісти, які створили найкращі телероботи на тему НАТО та євроатлантичної інтеграції України, 19 червня отримали грамоти та грошові призи. Борців за деміфологізацію Північноатлантичного альянсу – однієї з найбільш заідеологізованих тем в українському медіапросторі – нагородили Фонд «Європа ХХІ» і Фундація «Суспільність». Організаційно-інформаційним партнером конкурсу на кращий телевізійний проект про НАТО та політику євроатлантичної інтеграції України, який стартував наприкінці 2006 року, стала «Детектор медіа».

 

Конкурс фінансував Кабінет Міністрів у рамках реалізації Державної програми забезпечення позитивного міжнародного іміджу України на 2003-2006 роки. Участь у ньому могли брати матеріали (телесюжети, програми, телефільми), оприлюднені у загальнонаціональному, регіональному чи місцевому телеефірі з 20 листопада 2005 до 20 листопада 2006 року.

 

Метою конкурсу було підвищення суспільного інтересу до питань євроатлантичної інтеграції, заохотити громадськість до відкритої дискусії з аргументами як «за», так і «проти» НАТО, а також підтримка журналістів, творчих колективів і авторів, які працюють над  євроатлантичною тематикою.

 

У церемонії нагородження, що відбувалась у столичному готелі «Опера», взяли участь члени журі – радник Президента України Олег Рибачук, виконавчий директор фонду «Європа ХХІ» та фінансовий директор «Детектор медіа» Галина Усатенко, директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Мішель Дюре, виконавчий директор «Інтерньюз Україна» Костянтин Квурт, член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Тетяна Лебедєва, режисер Олесь Санін, перший секретар департаменту НАТО Міністерства закордонних справ України Володимир Джиджора і президент фундації «Суспільність» Тарас Петрів.

 

 

Радник Президента Олег Рибачук та виконавчий директор фонду «Європа ХХІ» Галина Усатенко

 

Дипломи та грошові призи вручав переможцям спеціальний гість – депутат Київської міської ради Віталій Кличко. Він висловив упевненість, що рано чи пізно Україна стане членом НАТО. «Хоча на сьогодні суспільство має ще багато сумнівів щодо Північноатлантичного альянсу, журналісти повинні їх розвіяти», - сказав відомий спортсмен і політик.

 

Наголошуючи на важливості цього конкурсу, члени журі зазначали, що бачать потребу в його продовженні. Проте є й певні проблеми – ситуативність інтересу до теми НАТО та проблеми формату.

 

Конкурсні роботи були відзначені у двох номінаціях – «найкраща телепрограма» та «найкращий телесюжет». Фільми, на жаль, на конкурс не надходили. Робіт на конкурс було подано лише 23, від 11 всеукраїнських та регіональних телекомпаній. Мішель Дюре сказав, що йому вистачило однієї ночі, щоб переглянути усі ці роботи.

 

Найкращою телепрограмою журі визнало роботу Лесі Вакулюк та Дмитра Драбика «Один тиждень. Після виборів» (канал К1). Другу премію в номінації отримала програма Єгора Соболєва «Чи на пять?»: «Україна: вступ до НАТО. Чого ми боїмося?» (5 канал).

 

Серед телесюжетів найкращим визнано сюжет Максима Соколова (канал ICTV). Друге місце поділили між собою Галина Русин (ТОНІС) та Сергій Андрушко (СТБ). Автор сюжету «Литва і НАТО» Максим Соколов зазначив, що, якби хоча б половина українців могли відвідати Литву, питання доцільності вступу до НАТО відпало б саме собою…

 

Точні суми премій не оприлюднювались, проте, як стало відомо «ТК», перша премія в кожній номінації становила кілька тисяч гривень. Спеціальну відзнаку отримала програма «Свобода слова» (ICTV) – за три випуски «Чому та куди всі тікають від Росії?», «Хто реалізує розкол України?» та «Чи почалася холодна війна з Росією?». Нагороду отримав головний продюсер ICTV Михайло Павлов, який побажав наступному конкурсу стільки учасників, щоб журі не вистачило і трьох ночей на перегляд їхніх робіт.

 

 

Віталій Кличко вірить у те, що Україна буде в НАТО

 

Заохочувальні премії отримали всі учасники конкурсу, які представляли регіональні телекомпанії – Володимир Худяков («Приват-ТБ», Харків), Світлана Марена (Харківська ОДТРК), Вікторія Гіродська (ТРК «Юніон», Макіївка Донецької області) і Раїса Стоян (Сумська ОДТРК).  Під час неформального спілкування журналісти висловлювали сподівання, що змагальність та отримані призи спонукатимуть їх частіше звертатись до євроатлантичної тематики.

 

 

Фото Людмили Яцюк

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
«Детектор медіа»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4427
Теги:
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду