
3 жовтня – відкриття фотовиставки в Мистецькому Арсеналі «Життя, яким воно є..»
3 жовтня – відкриття фотовиставки в Мистецькому Арсеналі «Життя, яким воно є..»


3 жовтня в Києві, у малій галереї Мистецького Арсеналу о 17.00 відкривається благодійна фотовиставка «Життя, яким воно є..», присвячена життю онкохворих дітей.
Фотографії створювалися впродовж декількох років незалежним фотографом, волонтером Фонду допомоги онкохворим дітям «Краб» Русею Асєєвою. Світлини показують життя дітей з онкопатологією таким, яким воно є - буденним, терплячим та жертовним, з радостями та сльозами, турботами та потребами.
Окрема експозиція - історія хлопчика Вані з маленького села на Хмельниччині. Одного ранку дитина просто не змогла встати на ніжку. За півроку хлопчику встигли встановити п'ять діагнозів, але щоразу нове лікування не допомагало. Консиліум лікарів, перед черговим призначенням, виніс рішення проконсультуватися з онкологом. Нейробластома наднирника 4-ої стадії. Рік лікування і вже майже рік ремісії з постійними хвилюваннями на перевірках. Про повну виліковність можна говорити лише через п'ять років... Разом з батьками Ваня приїде на відкриття виставки.
«Відділення дитячої онкології Національного інституту раку за рік приймає близько 350 дітей зі всієї України. З початку створення фонду «Краб» ми намагалися показати дитячу онкологію як частину життя, якої не варто боятися, якщо випало таке випробування. Ми говоримо про виліковність цієї страшної хвороби. Але в Україні одужує лише кожен другий маленький пацієнт. Наш фонд створено батьками, діти яких хворіли на онкологію. Ми маємо різний досвід життя з цим діагнозом - від радості одужання до болісного безсилля допомогти. На жаль, діти хворіють на рак, і без допомоги кожного з нас у цих дітей замало шансів на майбутнє», - сказала Лариса Лавренюк, засновник та керівник фонду «Краб».
«Руся знімає великі фотографічні форми, які базуються на тривалих і глибоких спостереженнях, серйозних дослідженнях. Її метод відрізняється від роботи більшості фотографів, які знімають документальну фотографію. Руся стає частиною середовища в якому працює і живе життям героїв своїх історій, часто трагічним життям», - Олександр Ляпін, куратор виставки.
Виставка працюватиме у Малій галереї Мистецького Арсеналу з 3 по 13 жовтня за адресою м.Київ, вул.Лаврська, 10.
Галерея працює з 11.00 до 19.00, вихідні - неділя та понеділок.
В рамках виставки будуть проводитись обговорення та зустрічі,
які зможуть відвідати всі бажаючі:
-4 жовтня, з 17.00 до 19.00. Благодійність, волонтерство та донорство. Запрошені благодійники, волонтери фонду «Краб», медперсонал відділення трансфузіології.
-5 жовтня, з 17.00 до 19.00. Лікарняні клоуни. Як стати лікарняним клоуном.
-8 жовтня, з 17.00 до 19.00. Реабілітація після лікування. Запрошено спеціалістів «Центра Бубновського», дітей, які проходять реабілітацію.
-9 жовтня, з 17.00 до 19.00. Дитяча онкологія. Запрошено лікарів відділення дитячої онкології Національного інституту раку, батьків та дітей, що проходили та проходять лікування.
-10 жовтня, з 17.00 до 19.00. Психологічна підтримка під час лікування. Запрошено психологів центру «Доктор Сказка» під керівництвом Разіди Ткач. Казкотерапія.
-12 жовтня, з 17.00 до 19.00. День паліативної та хоспісної допомоги. Потреби дітей, яким медицина вже невзмозі допомогти. Знеболення. Запрошені представники МОЗ, громадських організацій, батьки та відомі люди.
«Фонд допомоги онкохворим дітям «Краб» в 2005 році засновано батьками, які лікували своїх дітей у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку. У відділенні проходять обстеження та лікування діти з різних областей України яким не може бути надана ефективна допомога на місцях. Фонд опікується дитячим відділенням та підтримує його пацієнтів.
Керівник - Лариса Лавренюк 067 255 52 87, fond-krab@mail.ru. Організатор - Фонд допомоги онкохворим дітям «Краб» krab.org.ua в рамках кампанії StopБіль за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».
Акредитація за тел: 067-930-79-77, e-mail: sowenok@ukr.net, Ольга Лаптєва, волонтер фонду «Краб».
«Детектор медіа»
