Facebook, Microsoft і Google відмовилися надавати дані користувачів

1 Червня 2013
8712
1 Червня 2013
14:39

Facebook, Microsoft і Google відмовилися надавати дані користувачів

8712
У Британії хочуть ухвалити закон, згідно з яким для поліції будуть доступні особисті дані і вся активність британських користувачів в електронній пошті і соцмережах
Facebook, Microsoft і Google відмовилися надавати дані користувачів

Найбільші інтернет-компанії Google, Facebook, Microsoft, Yahoo, а також Twitter висловили протест проти стеження за користувачами Великобританії в листі до міністра внутрішніх справ Терези Мей, з посиланням на іноземні ЗМІ пише ZN.Ua.

 

Видання The Guardian і The Times отримали інформацію, що Google, Facebook, Twitter, Microsoft і Yahoo передали особистий лист Терезі Мей, в якому висловили відмову співпрацювати в стеженні за користувачами в рамках так званої «Шпигунської хартії». Це - законопроект, згідно з яким для поліції мають бути доступні особисті дані і вся активність британських користувачів електронної пошти, месенджерів типу WhatsApp, в соціальних мережах і VOIP-сервісів типу Skypeв.

 

У листі американські компанії назвали спробу відстежити дані всіх користувачів на території Великобританії «потенційно вкрай шкідливою». На думку американських компаній, реалізація цього плану загрожує як перебуванню Великобританії в ролі однієї з провідних «цифрових держав», так і в якості країни, що пропагує по всьому світу свободу слова в інтернеті.

 

Згідно з інформацією The Guardian, лист датований 18 квітня і було передано перед виступом королеви, а на наступний день підписання проекту було заблоковано. Однак, після вбивства солдата 22 травня в Лондоні, під приводом боротьби з тероризмом, підписання закону знову ініціювали Мей і міністр оборони Великобританії Філіп Хаммонд.

 

Великобританія стала вже третьою країною в цьому місяці, що намагається посилити контроль за своїми громадянами в інтернеті. На цей раз приводом стала боротьба з тероризмом, а минулого тижня в Росії і США були запропоновані заходи, покликані покарати користувачів нелегального контенту. У Росії міністерство культури внесло поправки в закон про захист інтелектуальних прав в інтернеті, які посилили відповідальність, як операторів, так і кінцевих користувачів за поширення і використання неліцензійної продукції. А Комісія за крадіжки американської інтелектуальної власності запропонувала конгресу США дозволити використання шкідливих програм проти користувачів нелегального контенту.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
8712
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду