В українських ЗМІ бракує матеріалів про євроінтеграцію - експерти
14 Травня 2013
В українських ЗМІ бракує матеріалів про євроінтеграцію - експерти
В українських засобах масової інформації дуже бракує матеріалів, які б інформували про процеси євроінтеграції та перспективи України на шляху до Європи. Такі думки висловили політики та експерти під час круглого столу «Угода про Асоціацію. Terra incognita?», що відбувся за ініціативи громадської організації «Єврорада». Про це повідомляє Національна спілка журналістів України.
На думку народного депутата Ірини Геращенко, «українці дивляться на Європу очима російських медіа», які зосереджені якраз на пропаганді Митного союзу, а не ЄС. «Немає програми інформування населення. Засоби масової інформації повинні розглядати питання висвітлення європейських процесів як надзвичайно важливу складову інформаційної політики. А що ми бачимо сьогодні? Є саміт – є один репортаж. А потім знову всі мовчать по півроку. Які ЗМІ нині мають корпункти в Європі? Пригадую свого часу, коли ми працювали з головою Національної спілки журналістів Олегом Наливайком в інформагентстві УНІАН, то відкрили корпункт у Брюсселі. Нині з телеканалів лише “Інтер” має корпункт у Європі», – наголосила Ірина Геращенко.
Вона зауважила, що для регіональних журналістів тема євроінтеграції взагалі незрозуміла і заплутана. «На жаль, колеги в районах часто не мають елементарних знань, не розуміють різниці між Радою Європи і ЄС. То як вони можуть інформувати людей?» – запитує народний депутат.
Прес-секретар голови представництва ЄС в Україні Девід Стулік також переконаний, що українські ЗМІ надто мало пишуть про Європу. «ЗМІ зосереджуються на двох-трьох темах, наприклад, на висвітленні візової проблематики або вибіркового правосуддя. А насправді європейська тематика набагато ширша і всеосяжна. Вона стосується всіх галузей життя – і сільського господарства, і транспорту й інших тем. Але на ці аспекти українські ЗМІ не звертають уваги», – зауважує пан Стулік.
«Детектор медіа»
Фото - http://www.radioporusski.pl
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ