Чиновники підтвердили журналістам ТВі підготовку до всеукраїнського референдуму

12 Квітня 2013
0
15515

Чиновники підтвердили журналістам ТВі підготовку до всеукраїнського референдуму

0
15515
ПРЕС-РЕЛІЗ
Чиновники підтвердили журналістам ТВі підготовку до всеукраїнського референдуму

У регіонах активно готуються до всеукраїнського референдуму. Цю інформацію ТВі підтвердили чиновники обласних адміністрацій.

 

Журналісти ТВі видали себе за чиновників із райцентрів, до яких розпорядження згори чомусь не дійшли. Зокрема, вдалося дізнатися, що, приміром, у Чернігівській області документи для всенародного референдуму ще готують.

 

«Співбесіди там будуть проводити... А щодо референдуму? Щось начальник знає, та не зізнається. Мабуть, пізніше, пізніше щось відішлють», - розповіли в ОДА.

 

А от на Рівненщині чиновницька пошта працює швидше. «Постанова є від ЦВК, і ми мусимо ознайомити, бо будуть колись створювати виборчі дільниці. Ну, а будуть далі, - я вже собі завела папочку, бо, бачите, воно активно так іде все, підготовка, ось. А далі буде вказівка - будемо далі щось рухатися. Поки що нічого не кажуть: який, по чому референдум», - розповіли в Рівненській ОДА.

 

У регіони розсилають рішення Центрвиборчкому щодо референдуму. Ці документи регламентують роботу окружних і дільничних комісій. У ЦВК запевнили, що такі рішення прийматимуть зі січня, та не тому, що готують референдум, а тільки через вимогу закону. 

 

Впровадження референдуму буде означати остаточний перехід України навіть від напівдемократичної країни до монархії.

 

У Партії регіонів, одначе, визнають, що вже думають про те, коли і що запитати в людей. «Це - питання, пов'язані зі зменшенням кількості депутатів Верховної Ради. Це і питання, пов'язане, можливо, з іншою структурою парламенту - двопалатний парламент. Може, і запитати в людей, а чи не варто змінити виборче законодавство, наприклад, урешті-решт, пройти мажоритарку?» - пропонує перелік питань «регіонал» Володимир Олійник.

 

Готує питання для референдуму й опозиція. Це - відповідь «регіоналам». Обранець із «Батьківщини» Микола Томенко запевняє: як тільки влада почне збирати підписи за референдум - меншість ініціює альтернативне опитування. 

 

«Влада запитує про мажоритарні вибори - ми запитуємо про відкриті партійні списки. Якщо влада запитує про скасування депутатської недоторканності - ми запитуємо про скасування недоторканності депутатів, суддів і президента», - пояснив Томенко.

 

Натомість соціологи кажуть: навіть якщо питання опозиції й потраплять до бюлетенів, то влада голосування ледве чи програє. Бо в законі про референдум уже визначено, від кого залежатиме його результат.

 

«Комісії, які будуть рахувати голоси, призначає місцева влада. Ніяких там партій немає, ніяких громадських організацій немає. І, очевидно, порахують так, як треба. Все!» - каже керівник фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна.

 

Результат плебісциту також можна визначити, якщо питання українцям поставити у «правильній» послідовності. На референдумі легко проводити маніпуляції.

 

«Впровадження референдуму буде означати остаточний перехід України навіть від напівдемократичної країни до монархії», - передбачає Бекешкіна.

 

У Партії регіонів натомість запевняють, що маніпулювати з питаннями ніхто не буде. А референдум провладна партія вважає інструментом демократії, коли рішення прийматиме саме народ.

 

А ще Володимир Олійник додає: однією з тем опитування можуть стати вибори президента, а саме - пропозиція обрати президента за один тур...

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Прес-служба каналу ТВі
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
15515
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду