У Багдаді вчинено газетний погром
Близько 50 бойовиків, озброєних палицями та ножами, вчинили напад на чотири багдадські щоденні газети - Al-Nass, Al-Barlaman, Al-Dustour та Al-Mustaqbal Al-Iraqi, повідомилляє сайт «Репортерів без кордонів» (RSF).
Нападники трощили комп'ютерне обладнання та меблі. Шестеро журналістів постраждали й були шпиталізовані.
Редактор газети Al-Dustour Бассам аль-Шейх (Bassam Al-Sheikh) вважає, що погром вчинили члени радикальної шиїтської міліції. Її очолює Махмуд аль-Хассані аль-Саркі (Mahmoud Al-Hassani Al-Sarkhi), якого ці видання критикували за за підозрою у намірі встановити контроль над священним шиїтським містом Кербалою.
Редактор газети аль-Мустакбал аль-Іракі (Al-Mustaqbal Al-Iraqi) Алі аль-Джарраджі (Ali Al-Darraji) сказав RSF, що напади були вчинені, щоб «залякати та змусити замовкнути незалежні голоси».
Багдадський погром - останній і найсерйозніший у низці утисків і насильства щодо журналістів, вважають «Репортери без кордонів».
Міністерство внутрішніх справ Іраку засудило вчинений цього тижня напад. Однак медіа-організація занепокоєна відсутністю конкретних заходів з боку влади, спрямованих на захист співробітників медіа.
У переслідуваннях та у перешкоджанні роботі журналістів часто беруть участь сили безпеки, відзначає RSF. Багатьом з них постійно погрожують, вони стають жертвами нападів і замахів на життя, їм відмовляють у доступі до інформації. Усе це відбувається тлі посилення політичної та релігійної напруженості.
Медіа-організація наводить останні випадки утисків та переслідування репортерів. На початку березня були заборонені поїздки закордонних журналістів до провінції аль-Анбар, де упродовж понад двох місяців відбуваються демонстрації з вимогою звільнити свавільно кинутих за ґрати в'язнів. 22 березня місцевих та закордонних репортерів змусили покинути провінцію Тікріт, де відбувалися подібні акції протесту.
У березні в аль-Куті та у Басрі з операторів Абдалли аль-Аскарі (Abdallah Al-Askari) та Мохамеда аль-Расидом (Mohamed Al-Rasid) знущався армійський офіцер. Натомість у Кербалі бойовики викрали тележурналіста Карара аль-Тамімі (Karar Al-Tamimi). Його знайшли через два дні з численними переломами і в травмованому психологічному стані.
Іракська медіа-організація Обсерваторія свободи журналістів (JFO) затаврувала теракти, закликала владу провести розслідування і захистити репортерів.
Місія ООН в Іраку засудила багдадський погром як «неприйнятний за будь-яких обставин».
Директор ЮНЕСКО в Іраку Луїза Гекстгаузен (Louise Haxthausen) висловила занепокоєність наслідками нападів на медіа. «Свобода слова, - заявила вона, - найважливіша складова встановлення справжньої демократії і стабільного миру в Іраку».
«Детектор медіа»
Фото - http://en.rsf.org
