У Бангладеші влада під тиском ісламістів переслідує світських блоґерів
У Бангладеші влада під тиском ісламістів переслідує світських блоґерів
У Бангладеші влада під тиском ісламістів переслідує світських блоґерів, повыдомляє сайт «Репортерів без кордонів».
Блоґера Асіфа Мох'юддіна (Asif Mohiuddin, на фото) викликали у столичний поліційний відділок, а перед цим Регуляторна комісія з телекомунікацій Бангладеш (The Bangladesh Telecommunication Regulatory Commission - BTRC) заблокувала доступ до його блоґу.
Детективи допитували його не тільки про власний блоґ, а й про блоґера Ахмеда Хайдара Раджіба (Ahmed Haidar Rajib), якого зарубали у столиці - Дацці.
Блоґ Асіфа Мох'юддіна, що містив критику релігійного фундаменталізму і тероризму, було заблоковано 21 березня за розпорядженням регуляторної комісії.
«Ми отримали офіційне повідомлення від BTRC, - сказав фундатор платформи Сієда Ґулшан Фердоус Джана (Syeda Gulshan Ferdous Jana), на якому він був розміщений. - Вперше упродовж семи років влада видала письмові інструкції для somewhereinblog.net щодо покарання блоґерів».
Асіф Мох'юддін заявив «Репортерам без кордонів», що поліція та спецслужби цькують його і він може стати об'єктом розслідування новоствореного «антибогохулоного» комітету,
На тлі зростаючої політичної напруженості в країні уряд піддався тискові ісламістів, вважає RSF. Прем'єр-міністр Бангладеш Шейх Хасіна (Sheikh Hasina) схвалила створення комітету, на який покладено завдання виявляти та порушувати судові справи проти блоґерів, що нібито зневажливо ставляться до висвітлення судових процесів над колишніми політичними лідерами, звинуваченими у ґеноциді під час війни за незалежність 1971 року.
Під час тих драматичних подій загинуло, за різними оцінками, від десятків тисяч до 3 мільйонів мешканців Бангладеша.
Відколи розпочалися судові слухання чимало блоґерів, серед них Асіф Мох'юддін, стали жертвами залякувань, словесних атак і фізичного насильства з боку ісламістських груп і влади.
Влада не зробила достатньо для того, щоб захистити свободу слова, покласти край закликам до ненависті й насильства, які набули широкого поширення у Бангладеші, особливо в інтернеті, наголошують «Репортери без кордонів». Замість цього останнім часом вона приєдналася «до екстремістської релігійної позиції»
Ставлячи перед новоствореним комітетом завдання виявляти блоґерів, яких підозрюють у богохульстві, уряд посилює тиск на незалежних коментаторів, спонукаючи їх до самоцензури. А ті, хто веде блоґи та сайти, заблоковані й стають мішенями релігійних екстремістів.
Створений у березні під безпосереднім контролем канцелярії прем'єр-міністра, комітет має виявляти та вживати заходів проти блоґерів і користувачів Facebook, які вміщують коментарі з критикою ісламу та пророка Мухаммеда.
Головою комітету призначено високопоставленого чиновника міністерство внутрішніх справ Майнуддіна Хандакара (Mainuddin Khandakar). Прес-секретар прем'єр-міністра Абул Калам Азада (Abul Kalam Azad) заявив, що МВС вживатиме «необхідні заходи на основі рекомендацій комітету». У його складі - представники канцелярії прем'єр-міністра, регуляторної комісії з телекомунікацій, міністерств права, юстиції та парламентських справ, інформації, у справах релігії, розвідувальних агенцій, збройних сил та спеціальної служби поліції.
Комітет було створено під тиском ісламістських партій, які закликали до каральних заходів проти блоґерів та електронних ЗМІ у зв'язку з нібито блюзнірським висвітленням ними судових процесів над колишніми керівниками найбільшої у Бангладеш ісламістської партії Джамаат-е-Ісламі ((Jamaat-e-Islami).
Під час лютневих демонстрацій, в яких брали участь антиісламські блоґери, лунали заклики заборонити цю екстремістську партію і винести смертні вироки головним обвинуваченим, що опинилися на лаві підсудних.
У відповідь радикальні мусульмани організували демонстрації по багатьох містах і селах країни, розпалюючи ненависть до світських блоґерів і, розмахуючи знімками деяких з них. Під час цих акцій було вчинено чимало акцій насильства щодо журналістів. .
У січні ісламісти напали й на Асіфа Mох'юддіна, поранивши його декілька разів холодною зброєю.
«Детектор медіа»
Фото - https://twitter.com
