
Глава Google запропонував уряду М`янми усунутися від регулювання інтернету
Глава Google запропонував уряду М`янми усунутися від регулювання інтернету


«Відкритий і вільний інтернет - незрівнянно краща за інші формули розвитку», - заявив виконавчий голова Google Ерік Шмідт (Eric Schmidt) під час поїздки до М'янми (Бірми), повідомила CNN.
Ще кілька років тому ця тема була тут заборонена, відзначає телемережа. Нині ж ключовим, за словами Шмідта, час «усунутися уряду від регулювання інтернету».
«Коли ви підключатимете громадян, - сказав Шмідт на прес-конференції, - вони говоритимуть про вас (уряд. - Прим. CNN) всіляке. Деякі їхні висловлювання будуть критичними. Та ви повинні подолати це в собі. Що б ви не чинили, вам не слід вдаватися до цензури».
М'янма - колишня країна-ізгой належить до числа тих, що має найменший бездротовий зв'язок зі світом. Однак вона поступово долає спадщину військового режиму і наслідки жорстких міжнародних санкцій та є «одним з найбільших у світі невикористаних ринків для високотехнологічних компаній», вважає CNN.
Американська телемережа аналізує суперечливе становище у 50-мільйонній країні Південно-Східної Азії у перехідний період. Наслідки від десятиліть репресивного правління та міжнародної ізоляції ще будуть помітними. 2007 року колишня військова хунта жорстоко придушила очолювану буддійськими ченцями шафранову революцію. І до сьогодні національні меншини майже не захищені. Потужна армія воює з повстанцями у у північній провінції Качин. Однак уряд звільнив десятки політв'язнів і лібералізував економіку. Захід відреагував на ці зусилля ослабленням санкцій, запроваджених як засіб тиску на військовий режим.
Нині бірманці користуються більшими можливостями доступу до інтернету. Та широкосмуговий інтернет доступний переважно лише у найбільших містах крани.
Дедалі поширенішими стають донедавна стільникові телефони. Американські бренди поки що рідкість на вулицях міст М'янми. Популярніші китайські телефони компанії Huawei та південнокорейські Samsung «з їхніми крутими цінами».
Поїздка до М'янми керівника Google - складова його масштабного турне країнами Азії, що відбувається через два місяці після суперечливої подорожі до Північної Кореї, яку Шмідт здійснив, попри заперечення держдепартаменту США.
Бізнесмен та інженер з комп'ютерного устаткування, Ерік Шмідт докладно торкався широких можливостей, які відкриває інтернет громадянам, пригнобленим диктаторськими урядами, а нині пише на цю тему книгу, додає CNN.
Торік у листопаді в країні побував Барак Обама, який зустрічався з Аун Сан Су Чжі - лауреаткою Нобелівської премії миру - опозиційним політиком, переслідуваним військовою хунтою. Футболки із зображенням президента США й досі можна бачити на вулицях Янгона, пише CNN.
«Детектор медіа»
Фото - http://money.cnn.com
