Мердок продає «супутник» заради Інтернету

8 Жовтня 2006
21935
8 Жовтня 2006
09:45

Мердок продає «супутник» заради Інтернету

21935
Світові лідери телевізійного ринку неспішно, але впевнено інтегрують телебачення в Інтернет.
Мердок продає «супутник» заради Інтернету

Руперт Мердок, голова News Corp., однієї з найбільших світових недійних корпорацій, що, крім видання газет і журналів, займається виробництвом телевізійної і кіно продукції, а також її поширенням у кабельних мережах і через супутники, вирішив продати один зі своїх основних активів: контрольний пакет DirecTV, найбільшого оператора супутникового телебачення у США, з більш ніж 15 мільйонами передплатників. Крім суто економічних (мізерні бізнес-результати компанії), є й стратегічні причини такого кроку – Мердок, як і обіцяв, розпочинає переорієнтацію своєї медіа-імперії на Інтернет.

 

Наприкінці 1980-х – початку 1990-х Руперт Мердок був одним із піонерів супутникового телебачення. Створені ним супутникові мережі в Європі і Азії успішно завойовували ринок кабельного телебачення, надаючи передплатникам більший вибір телеканалів. У 2001 році Руперт Мердок після довгої боротьби за 40 мільярдів доларів США придбав акції DirecTV, сподіваючись у такий спосіб вийти на американський ринок супутникового мовлення й одержати додатковий ресурс для трансляції телеканалів корпорації News Corp. Зараз, за п'ятнадцять років, Мердок так розчарувався у DirecTV, що навіть обізвав його „нікчемною пташкою”. Причини для розчарування в Мердока дійсно є. Кілька років тому супутникове телебачення, здавалося, почало витісняти кабельне. Але зараз кабельники завдяки Інтернету беруть реванш – як пояснюють експерти, супутник порівняно з кабелем є дуже дрібною платформою для високошвидкісного доступу в Інтернет і послуг голосового зв'язку. Майбутнє телебачення вже давно пов'язують з Інтернетом, який зможе надати глядачеві більшу свободу у виборі телепрограм, а також забезпечити зворотний зв'язок – завдяки так званому інтерактивному телебаченню. Тепер, коли широкосмуговий доступ до Інтернету, що дає змогу передавати відео зображення із задовільними якістю і швидкістю, став фактичним стандартом у промислово розвинених країнах, з'являється можливість на практиці втілити ці ідеї.

 

Ключем для втілення нової стратегії став придбаний News Corp. торік над популярний у США портал MySpace, що надає користувачам безліч різноманітних послуг, серед яких – можливість виставляти, зокрема, аматорське відео для загального доступу. За допомогою цієї технології телеканали, що входять у News Corp., зможуть транслювати свою продукцію. Розпочати ж планується із розміщення на MySpace нових епізодів відомого мультсеріалу „Сімпсони” (The Simpsons). Серйозність планів інтернет-мовлення підтверджує укладена в серпні цього року угода між News Corp. і Google, за якою інтернетівський гігант Google заплатить протягом чотирьох років 900 мільйонів доларів за право розміщувати на MySpace контекстну рекламу.

 

Інші виробники телевізійної продукції також починають оцінювати можливості, що їх несе їм Інтернет. Сайт YouTube, що так само, як і MySpace, надає можливість розміщення відеофайлів для загального доступу, є зараз одним із найпопулярніших ресурсів в Інтернеті з 100 мільйонами щоденних переглядів. На початку цього року між цим сайтом і медіакорпорацією NBC розгорівся скандал, після того як користувачі YouTube розмістили для загального доступу захищені копірайтом програми виробництва NBC. Цей скандал, що додав, між іншим, сайту популярності, мав несподіване завершення: замість того, щоб подавати до суду, NBC домовилась із YouTube про створення свого окремого каналу, де розміщуватимуться промо-матеріали NBC, окремі епізоди телесеріалів і телешоу, а також буде організовано зворотний зв'язок із телеглядачами.

 

У цих планів є, однак, один недолік: трансляція телебачення через Інтернет передбачає, що дивитися телепрограми глядачі будуть в основному на комп'ютері. Втім, чимало компаній уже працюють над розв'язанням цієї проблеми. Microsoft i Cisco розробляють програми, що дозволяють дивитися відео з Інтернету по телевізору, а оператори кабельних і телефонних мереж прокладають нові оптичні мережі, що дадуть змогу не тільки приймати будь-які телеканали із всесвітньої мережі, але й створять передумови для інтерактивного телебачення: коли, приміром, під час трансляції спортивного матчу глядачі зможуть вибирати найцікавіший для себе ракурс камери.

 

В Україні, де широкосмугове з'єднання з Інтернетом наразі доступне тільки в найбільших містах, інтернет-мовлення ще не може бути реальною бізнес-стратегією. Проте вже зараз багато українських телеканалів пропонують окремі програми для завантаження в Інтернеті. Оскільки розміщення телепрограм в Інтернеті не вимагає значних витрат, можна сподіватися, що українські телеканали, переборовши інерцію, будуть представлені в мережі у чималих обсягах.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
«Коментарі»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
21935
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду