Національна Рада з питань телебачення і радіомовлення
«Національна Рада є конституційним, постійно діючим колегіальним органом, метою діяльності якого є нагляд за дотриманням законів у сфері телерадіомовлення, а також здійснення регулятивних повноважень, передбачених цими законами» - Закон України «Про Національну Раду з
питань телебачення і радіомовлення»
21 грудня 1993 року набрав чинності Закон України "Про телебачення і радіомовлення", який вперше задекларував створення в Україні державного регуляторного та контролюючого органу в системі електронних ЗМІ - Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. В квітні 1994 року Президент України Леонід Кравчук підписав відповідний Указ.
З грудня 1994 року Національна Рада керувалась в своїй роботі Тимчасовим положенням що діяло до набрання чинності окремого Закону України "Про Національну раду" (1997 р.).
Національна рада складається з восьми осіб. З них чотири члени Національної ради призначаються Верховною Радою України і чотири члени Національної ради призначаються Президентом України.
В межах своїх повноважень Національна Рада здійснює ліцензування телерадіомовлення, забезпечує права телеглядачів і радіослухачів, веде Державний реєстр телерадіоорганізацій України.
Законодавство визначає, що членом Національної ради може бути призначений громадянин України з числа фахівців, які мають вищу освіту, стаж роботи у сфері телерадіомовлення, зокрема наукової або педагогічної, не менше п'яти років, володіють державною мовою, проживають в Україні протягом останніх десяти років та на момент призначення не досягли шістдесятирічного віку.
Повноваження члена Національної ради починаються з дня його призначення і тривають чотири роки. Одна і та сама особа може бути повторно призначена членом Національної ради лише один раз.
Голова Національної Ради обирається з числа її членів таємним голосуванням.
Склад Національної Ради з питань телебачення і радіомовлення:
![]() |
Віталій Федорович
Голова Національної ради
Призначений членом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Постановою Верховної Ради України від 18 березня 2005 року. Попереднє місце роботи – народний депутат України (обраний за списком блоку Віктора Ющенка «Наша Україна»).
![]() |
Юрій Анатолійович
Перший заступник голови
Призначений на посаду члена Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення відповідно до Указу Президента України від 03 квітня 2005 року. Попереднє місце роботи – незалежний медіа-експерт.
![]() |
Ігор Федорович
Заступник голови
Призначений на посаду члена Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення відповідно до Указу Президента України від 3 квітня 2005 року. Попереднє місце роботи - начальник організаційного відділу Національної ради.
![]() |
Владислав Євгенович
Відповідальний секретар
Призначений членом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення 3 квітня 2005 року Указом Президента України. Попереднє місце роботи – голова правління «5 каналу».
![]() |
Тетяна Яківна
Призначена Постановою Верховної Ради України від 20.02.2003 року членом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Попереднє місце роботи - виконавчий директор ВГО «Незалежна асоціація телерадіомовників».
![]() |
Андрій Анатолійович
Відповідно до Указу Президента України від 03 квітня 2005 року № 594/2005 Мирошніченко призначений на посаду члена Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Попереднє місце роботи – голова Міжнародного фонду "Україна 3000".
![]() |
Юрій Олександрович
Указом Президента України від 9 червня 2000 р. Ю.Плаксюк призначений членом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, обраний відповідальним секретарем Національної ради. 6 вересня 2003 року Указом Президента України був звільнений з посади у зв'язку з ротацією.
З листопада 2003 року працює в апараті Верховної Ради України.
Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 18 березня 2005 року призначений на посаду члена Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.
![]() |
Віктор Іванович
Постановою Верховної Ради України від 11 липня 2002 року призначений членом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. З березня 2003-го до квітня 2005 року працював першим заступником голови Національної ради.
Офіційна сторінка Національної Ради
