Національна Рада з питань телебачення і радіомовлення

2 Березня 2006
0
5688
2 Березня 2006
18:04

Національна Рада з питань телебачення і радіомовлення

0
5688
Здійснює ліцензування телерадіомовлення, забезпечує права телеглядачів і радіослухачів, веде Державний реєстр телерадіоорганізацій України
Національна Рада з питань телебачення і радіомовлення

«Національна Рада є конституційним, постійно діючим колегіальним органом, метою діяльності якого є нагляд за дотриманням законів у сфері телерадіомовлення, а також здійснення регулятивних повноважень, передбачених цими законами» - Закон України «Про Національну Раду з
питань телебачення і радіомовлення»

21 грудня 1993 року набрав чинності Закон України "Про телебачення і радіомовлення", який вперше задекларував створення в Україні державного регуляторного та контролюючого органу в системі електронних ЗМІ - Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. В квітні 1994 року Президент України Леонід Кравчук підписав відповідний Указ.

З грудня 1994 року Національна Рада керувалась в своїй роботі Тимчасовим положенням що діяло до набрання чинності окремого Закону України "Про Національну раду" (1997 р.).

Національна рада складається з восьми осіб. З них чотири члени Національної ради призначаються Верховною Радою України і чотири члени Національної ради призначаються Президентом України.

В межах своїх повноважень Національна Рада здійснює ліцензування телерадіомовлення, забезпечує права телеглядачів і радіослухачів, веде Державний реєстр телерадіоорганізацій України.

Законодавство визначає, що членом Національної ради може бути призначений громадянин України з числа фахівців, які мають вищу освіту, стаж роботи у сфері телерадіомовлення, зокрема наукової або педагогічної, не менше п'яти років, володіють державною мовою, проживають в Україні протягом останніх десяти років та на момент призначення не досягли шістдесятирічного віку.

Повноваження члена Національної ради починаються з дня його призначення і тривають чотири роки. Одна і та сама особа може бути повторно призначена членом Національної ради лише один раз.

Голова Національної Ради обирається з числа її членів таємним голосуванням.

Склад Національної Ради з питань телебачення і радіомовлення:

ШЕВЧЕНКО
Віталій Федорович

Голова Національної ради

Призначений членом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Постановою Верховної Ради України від 18 березня 2005 року. Попереднє місце роботи – народний депутат України (обраний за списком блоку Віктора Ющенка «Наша Україна»).

СТОРОЖУК
Юрій Анатолійович

Перший заступник голови

Призначений на посаду члена Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення відповідно до Указу Президента України від 03 квітня 2005 року. Попереднє місце роботи – незалежний медіа-експерт.

КУРУС
Ігор Федорович

Заступник голови

Призначений на посаду члена Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення відповідно до Указу Президента України від 3 квітня 2005 року. Попереднє місце роботи - начальник організаційного відділу Національної ради.

ЛЯСОВСЬКИЙ
Владислав Євгенович

Відповідальний секретар

Призначений членом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення 3 квітня 2005 року Указом Президента України. Попереднє місце роботи – голова правління «5 каналу».

ЛЕБЕДЄВА
Тетяна Яківна

Призначена Постановою Верховної Ради України від 20.02.2003 року членом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Попереднє місце роботи - виконавчий директор ВГО «Незалежна асоціація телерадіомовників».

 

МИРОШНІЧЕНКО
Андрій Анатолійович

Відповідно до Указу Президента України від 03 квітня 2005 року № 594/2005 Мирошніченко призначений на посаду члена Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Попереднє місце роботи – голова Міжнародного фонду "Україна 3000".

 

ПЛАКСЮК
Юрій Олександрович

Указом Президента України від 9 червня 2000 р. Ю.Плаксюк призначений членом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, обраний відповідальним секретарем Національної ради. 6 вересня 2003 року Указом Президента України був звільнений з посади у зв'язку з ротацією.

З листопада 2003 року працює в апараті Верховної Ради України.

Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 18 березня 2005 року призначений на посаду члена Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

ПОНЕДІЛКО
Віктор Іванович

Постановою Верховної Ради України від 11 липня 2002 року призначений членом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. З березня 2003-го до квітня 2005 року працював першим заступником голови Національної ради.

 

Офіційна сторінка Національної Ради

Закон України "Про Національну раду України з питань телебачення  і радіомовлення"

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
5688
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду