15 березня в Національній спілці журналістів України відбувся круглий стіл „Політична реклама в період президентської кампанії 2004 року”

16 Березня 2004
0
953
16 Березня 2004
12:53

15 березня в Національній спілці журналістів України відбувся круглий стіл „Політична реклама в період президентської кампанії 2004 року”

0
953
Ініціатор обговорення – директор Інституту політики нардеп Микола Томенко зазначив, що для чинного українського законодавства в інформаційній сфері притаманні нездатність існуючої законодавчої бази забезпечити практичну реалізацію права на свободу слова, вільне функціонування ЗМІ в інтересах суспільства та об’єктивне транслювання політреклами під час президентської кампанії.
15 березня в Національній спілці журналістів України відбувся круглий стіл „Політична реклама в період президентської кампанії 2004 року”
Найбільші суперечки викликала тема чесного розміщення політреклами на телебаченні. Медіаексперт Сергій Дацюк попередив про можливі ускладнення з транслюванням української політреклами на каналах російського телебачення, адже закон, якій впливатиме на російські медіа та змусить їх розміщувати рекламу за чітко визначеним регламентом, досі не згенерований. Юрист Інтерньюзу Тарас Шевченко зазначив, що законодавчо впливати на російські ЗМІ досить важко, тому новий Закон мусить виглядати як обмеження кандидатам розміщувати рекламу в закордонних ЗМІ. Таким чином, у разі порушення можна буде притягнути до суду конкретну людину, запевнив юрист.

Говорячи про приховану політичну рекламу, Микола Томенко зазначив: „Ми будемо розглядати цю проблему тоді, коли будуть з’являтися конкретні випадки з прихованою рекламою. Тоді ми будемо регулювати законодавство в цьому напрямку. А зараз нашою основною роботою є регуляція політичної реклами”.

Учасниками круглого столу було розглянуто три законопроекти у розрізі проблеми політреклами: „Про внесення змін до Закону України „Про вибори Президента України”, „Про внесення змін до Закону України „Про вибори Президента України” щодо обов’язкових телевізійних дебатів” та „Про внесення змін до Закону України „Про рекламу”.

Микола Томенко запропонував присутнім врахувати досвід президентської виборчої кампанії 1999 року та парламентських виборів 2002 року й закликав продовжити публічні обговорення законопроектів, що сприятиме кращій якості законів та задіє механізм суспільного впливу на законодавців.

Підготував Денис Іванов, для „Детектор медіа”
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
953
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду