Сергій Правденко: «Головне, щоб пан Зінченко зараз не „нарадив” Президентові»
15 Квітня 2005
Сергій Правденко: «Головне, щоб пан Зінченко зараз не „нарадив” Президентові»
Сьогодні державний секретар Олександр Зінченко заявив, що він є противником ідеї створення суспільного ТБ в Україні. Сьогодні державний секретар Олександр Зінченко заявив, що він є противником ідеї створення суспільного ТБ в Україні, вважаючи її передчасною. Він також вважає, що через рік і чотири місяці Україна може отримати супутник зв’язку, завдяки чому українці отримають доступ до «Euronews" та "Discovery". Але треба зробити так, щоб вони дивилися ці програми з «українською доріжкою».
«ТК» попросила прокоментувати цю заяву держсекретаря першого заступника голови Комітету ВР з питань свободи слова та інформації Сергія Правденка. Наводимо коментар повністю.
- Рамковий закон 1997 року про створення суспільного мовлення, який був підготований під керівництвом Віталія Шевченка, депутата кількох скликань ВР, шанованої у суспільстві людини, колишній президент Л.Кучма повернув до Верховної Ради саме з таким формулюванням: „передчасно”. Воно й не дивно, бо йому суспільне мовлення дійсно було не потрібне. Між тим до цього закону зараз потрібно внести навіть не поправки, а лише зробити додатки, і він запрацює. І дуже дивно, що пан Зінченко, маючи зараз можливість скромно промовчати, повторює те саме слово - „передчасно”. Олександр Зінченко є державним секретарем, і він не може не пам’ятати промов і обіцянок чинного Президента на Майдані, під час помаранчевої революції, в тому числі і щодо створення суспільного телебачення.
Наступної середи Верховна Рада розгляне всі проекти і пропозиції, і, я сподіваюсь, що до якогось варіанту ми прийдемо. Головне, щоб пан Зінченко зараз не „нарадив” Президентові. Бо аналогії тоді будуть явно не на користь Ющенка. Ми добре пам’ятаємо великого знавця телерадіомовлення в Україні – колишнього президента Кучму. Бо з такими порадниками є загроза того, що навіть прийнятий закон буде гальмуватися, і це, як мінімум, насторожує. Я б дуже просив пана Зінченка не втручатися у цей процес. Адже зі створенням суспільного телерадіомовлення громадськість одержить правдиве мовлення, а журналісти своєрідний еталон, і нікому вже не вигідно буде брехати, якщо поряд буде правдива інформація.
Усі матеріали з проблематики створення Суспільного мовлення в Україні та реформування державних ЗМІ "Детектор медіа" публікує за підтримки МВФ "Відродження"
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ