У Національну телекомпанію їде аудит

27 Січня 2005
0
1000
27 Січня 2005
18:42

У Національну телекомпанію їде аудит

0
1000
На прохання Генпрокуратури Головне контрольно-ревізійне управління проведе аудит Національної телекомпанії України.
У Національну телекомпанію їде аудит
Як стало відомо „Телекритиці”, до Генпрокуратури з такою ініціативою звернувся Юрій Артеменко, народний депутат (фракція «Наша Україна»), голова спеціальної слідчої комісії Верховної Ради, що займається вивченням використання бюджетних коштів Національною телекомпанією.

Микола Томенко вже публічно заявив, що ініціативи Артеменка матимуть реальний наслідок щодо рішення: чи реорганізовувати Національну телекомпанію, чи ліквідувати її, аби створити на її основі суспільне телебачення.

За коментарем „Детектор медіа” звернулася безпосередньо до голови слідчої комісії ВР Юрія Артеменка:

- Коли на початку 2004 року була створена комісія Верховної Ради з розслідування використання бюджетних коштів Національною телекомпанією України, я, як голова цієї комісії, звернувся до всіх контролюючих органів із проханням надати документи для перевірки. На жаль, керівництво НТКУ відмовляло нам у наданні цієї інформації або затягувало надання такої інформації. На той час ми отримали лише результати Рахункової палати, яких було недостатньо для нашої роботи, та матеріали ГоловКРУ за 2001 рік. Але розуміючи, що пройшло вже три роки, робити висновки на основі матеріалів трирічної давнини було не можна. Ми розуміли, що робота комісії при тій політичній ситуації, тій владі буде заблокована. Тому, на жаль, робота слідчої комісії була тимчасово призупинена.

Зараз, коли змінилася влада, у громади є великі очікування на створення Суспільного телебачення. І зрозуміло, що нам треба думати над тим, який стан справ, зокрема, фінансових, у Національній телекомпанії України, на базі якої може бути створене суспільне ТБ . Тому я, враховуючи попередній досвід роботи, звернувся з листом до керівництва НТКУ, щоб вони надали відповідні матеріали, та до Генеральної прокуратури України. Керівництво НТКУ після перемоги Ющенка надало нам матеріали – більшість з того, що ми просили. Ми передали ці матеріали для аналізу експертам нашого Комітету. Але ми розуміємо, що їхнього рівня недостатньо, аби ми із результатами перевірки вийшли на звіт слідчої комісії у парламенті напередодні парламентських слухань щодо суспільного мовлення, які заплановані на 13 квітня 2005 року. Тому ми звернулися до Генпрокуратури, а вона переслала наше звернення за підвідомчістю до ГоловКРУ. Сьогодні я розмовляв із керівником управління, який сказав, що КРУ візьметься за цю перевірку, що воно усвідомлює важливість цього питання. Я зі свого боку просив, аби перевірка була ґрунтовною і детальною. Аби був проведений так званий державний аудит, і фінансові показники були грунтовно проаналізовані. Наступного тижня ми розпочинаємо цю роботу. Я матиму зустріч із аудиторами, аби поставити запитання, на які парламентарії хотіли б почути відповіді.

- У пресі були повідомлення, і В.Мішура про це говорив на публічних заходах, про претензії правоохоронних органів до нинішнього керівництва НТКУ. Зокрема, була інформація, що проти віце-президента НТКУ В.Кметика було порушено кримінальну справу. Йшлося про причетність цієї людини до розкрадання восьми мільйонів гривень державних коштів. Це дані Рахункової палати. Чи знаєте ви, що зараз із цими справами, бо інформаційні запити до Генпрокуратури минулого року з цього приводу залишилися без відповіді.


- Ми знаємо про цю інформацію, знаємо про існуючі схеми і знаємо, чому так було і чому ви не отримали відповідей. Тоді прокуратурою керували люди, які були зацікавлені у тому, аби не давати ніяких документів. Зараз зі зміною генерального прокурора ситуація змінилася.

Я знаю, що саме ця кримінальна справа була закрита.

- Які питання ви будете ставити перед аудитом?


- Ми хотіли би публічно говорити про стан НТКУ, маючи більш детальні матеріали.

Усі матеріали з проблематики створення Суспільного мовлення в Україні та реформування державних ЗМІ „Детектор медіа” публікує за підтримки МВФ „Відродження”
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
„Детектор медіа”
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
1000
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду