Олександр Савенко:

8 Вересня 2003
0
910
8 Вересня 2003
10:43

Олександр Савенко:

0
910
"Офіційно ніде нікому я не казав, що відмовляюся виконувати постанову Верховної Ради" Як відомо, минулої п’ятниці відбулось засідання Нацради присвячене ситуації навколо висвітлення Національною телекомпанією України роботи парламенту. Як повідомили кореспондентові "Детектор медіа" у профільному комітеті Верховної Ради серед варіантів впливу на непоступливу позицію президента НТКУ Олександра Савенка розглядався варіант накладення штрафу у розмірі річного державного замовлення (понад 1 млн.
Олександр Савенко:
150 тис. гривень).Тим не менше, на п’ятничному засіданні Нацради ніяких кардинальних рішень прийнято не було. Після того ж як у п’ятницю увечері президент Кучма змінив половину "своєї" четвірки членів Нацради ситуація може зазнати суттєвих змін.

По завершенню засідання кореспондентові "Детектор медіа" вдалося отримати короткий коментар ситуації президента НТКУ Олександра САВЕНКА:

- Я завжди кажу, що зовсім не відпрацьований цей механізм. Це не тому, що я не хочу виконувати постанову Верховної Ради, я такого ніде нікому не казав.

"Детектор медіа" постійно пише: “Савенко відмовляється виконувати...”.

Офіційно ніде нікому я не казав, що відмовляюся виконувати постанову Верховної Ради. Інша справа, що я думаю про ці постанови. Ви розумієте, що відбувається наразі? Наразі відбувається, що державне замовлення вже розміщено ВР у телекомпанії "Рада" і саме за бюджетні кошти виготовляються програми про роботу парламенту. З іншого боку постанови я ці повинен виконувати, але якщо мені приходять гроші, то виходить, що підписавши таку угоду і виконуючи цю постанову буду віддавати частину ефіру, яка присвячена висвітленню діяльності Верховної Ради в субаренду телекомпанії "Рада". Чисто юридична колізія. Є дуже багато неув’язок в чинному законодавстві.

Скажімо у законі про висвітлення діяльності органів державної влади, там сказано, що Національна Рада забезпечує розміщення державного замовлення, але яким чином вона це буде забезпечувати? Що в бюджеті це є? Немає! Постанова є Кабміну і там є цифра: 1157500 на 253 години. Постанова від 2.06.2003 року про державне замовлення на 2003 рік. І такі асигнування депутатів на висвітлення роботи Верховної Ради засобів ТБ и радіомовлення виділені. З іншого боку, є в тій же постанові додаток в якому є перелік організацій що розміщують ці держзамовлення і в цьому переліку Нацради дійсно нема. В законі про Нацраду є функція розміщення державного замовлення. У законі про порядок висвітлення діяльності органів державної влади така норма є, в постанові Кабміну їх немає. Це різночитання, це неузгодження законодавства і коли я починаю про це говорити, я про це говорю ще з 1994 року, але все це зводиться до одного – Савенко не хоче висвітлювати.

Можна прогнозувати, як ця проблема буде вирішена?

Якщо ми дійсно хочемо не на словах а на ділі хочемо збудувати демократично державу ми повинні чітко слідувати букві закону. Ми повинні це робити. А насправді є неузгодженість, немає чіткого механізму. Я не в праві не виконувати постанов. Але механізму виконання юридичного немає. І ще один дуже важливий аспект.

Це моя позиція просто як журналіста. Я говорив і буду говорити і не зміню свою думку: ніхто не має права - навіть вищий законодавчий орган країни - в одному реченні постанови Верховної Ради тричі порушити закон прийнятий тією ж Верховною Радою. Ну яким чином можна вказувати день, час і хронометраж трансляції?

Вказується, скажімо, також: з ким ти повинен заключати угоду, з якою компанією. Ну в який демократичній країні таке можливо? Сьогодні мені взагалі, на засідання Національної Ради, мені порадили звернутися до суду на Нацраду. Я переконаний, що якщо я це зроблю я виграю цю справу, якщо суд у нас нормальний. То невже треба доводити до такого абсурду?
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
910
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду