Вечірнє інтерв’ю як конкурентний виклик

23 Березня 2004
0
830
23 Березня 2004
11:13

Вечірнє інтерв’ю як конкурентний виклик

0
830
Зірка Ен-Бі-Сі й найбільш оплачувана тележурналістка США Кеті Курік (Katie Couric) з нового року перейшла працювати у прайм-тайм. Зірка Ен-Бі-Сі і найбільш оплачувана тележурналістка США Кеті Курік (Katie Couric) з нового року перейшла працювати у прайм-тайм. Їй виявилося замало трьох годин ранкового ефіру програми “Сьогодні”. Тепер вона бере інтерв'ю у знаменитостей. Першими гостями вечірніх студій були Бен Афлек і звільнений із “Нью-Йорк Таймс” за фальсифікації репортер Джейсон Блер.
Вечірнє інтерв’ю як конкурентний виклик
Вечірнє телеінтерв'ю - одна з ніш, де Ен-Бі-Сі, як лідер ранкових і вечірніх новин, а також недільних ток-шоу, не домінує зовсім. Цю нішу успішно займають у вечірній час в передачі "20/20" на Ей-Бі-Сі ветеран тележурналістики Барбара Волтерс (Barbara Walters) і молода зірка Даяна Сойер (Diane Sawyer). Обійма ж інтерв'юєрів на Ен-Бі-Сі спустошилася після того, як з каналу пішли Джейн Паулі (Jane Pauley) і Марія Шрівер (Maria Shriver). Торік канал винайняв Пета Обрайена (Pat O'Brien), щоб він вів передачі про Голлівуд, але бажаного ефікту досягнуто не було. Тепер за справу взялася Кеті Курік – як одна з останніх спроб Ен-Бі-Сі поконкурувати у цій ніші.

"Курік – надзвичайно талановитий інтерв'юєр! У неї є іскра і високий рівень”, – розсипався у лестощах шеф новин Ен-Бі-Сі Нейл Шапіро (Neal Shapiro). Наприкінці минулого року канал почав її розкручувати у новій ролі, почавши з інтерв'ю з Томом Крузом і Елізабет Смарт. Шапіро зацікавлений, щоб кожен гість конкурентів бував і на його каналі. Він переконаний, що Барбара Волтерс з плином часу дедалі більше втрачає динамізм і популярність.

"Мережа не навантажує мене додатковою роботою”, - каже Кеті Курік. - “Але коли є щось дуже цікаве і мені кортить про це дізнатися, я записую довші інтерв'ю, ніж зазвичай. Я цим захоплююсь”. Курік каже, що їй до вподоби випробовувати себе тривалими й комплексними інтерв'ю, де є можливість розкритися і бодай не слідкувати за секундною стрілкою.

Як свідчить остання практика мережевого телебачення США, інтерв'ю зі знаменитостями у прайм-таймі мають непоганий потенціал. Студія Даяни Сойер з Мелом Гібсоном на тему скандального кінофільму “Пристрасті Христові”, який він сам продюсував, підняла рейтинги вище типових позначок новинних передач. Крім цього, інтерв'ю приваблюють продюсерів дешевизною, витрати на них суттєво менші, ніж на комедії, драми або журналістські розслідування.

Барбара Волтерс, яка торік брала інтерв'ю у Марти Стюарт і сенатора Хілларі Клінтон, жалкує, що телевізійні новини все більше відходять на другий план, поступаючись місцем інфотейменту. У цьому досягла визначних успіхів її колега по каналу Даяна Сойер, і не тільки через успіх з Гібсоном. Вона “зробила цукерку” з інтерв'ю з президентом Джорджем Бушем, а також із розмови з Говардом Діном і його дружиною Джудіт Штайнберг тощо. Крім цього для посилення успіху Ей-Бі-Сі заходилося переманювати з Лондона Мартіна Башира (Martin Bashir), котрий показав блискучу техніку інтерв'ю у скандальній розмові з Майклом Джексоном рік тому.

Та чи не перетвориться ен-бі-сішна Курік на копію ей-бі-сішної Волтерс? "Я глибоко захоплююся Барбарою," – каже Курік. - "Вона - великий новатор і завжди була до мене дуже люб'язною. Вона казала, що я – це ніби вона у молодості. Я би теж хотіла зробити багато речей, котрі зробила вона”. Як і Волтерс, Курік заявила, що хотіла б спілкуватися в ефірі більше зі світовими лідерами, ніж кінозірками. "Але зараз на телебаченні така атмосфера, що конче потрібні високі рейтинги, а їх важко досягти тільки новинами. Нині важко розвивати реальну журналістику”, - зауважила вона.

Третя потужна телемережа Америки Сі-Бі-Ес менше грає у ніші вечірніх інтерв'ю, оскільки робить наголос на інформаційних журналах "60 хвилин" і "60 хвилин-2", де актуальні діалоги знайшли місце у вигляді фрагментів.
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
за матеріалами “Ассошейтед прес”, для "Детектор медіа"
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
830
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду