Америка проти арабського телебачення
Дві найпопулярніші в арабському світі супутникові телестанції “Аль-Джазіра” і “Аль-Арабія” визнані “дуже антикоаліційними” в Іраку. Про це заявив днями міністр оборони США Дональд Рамсфелд. Його слова цитує агентство “Ассошіейтед прес”. "Нині дві найпопулярніші станції “Аль-Арабія” та “Аль-Джазіра” є дуже антикоаліційними і прохуссейнівськими.
За словами Рамсфелда, власне американський канал почне мовлення на Ірак у грудні. Передачі з Вашингтона мають ліквідувати вплив на іракців арабських станцій. Пентагон не вперше скаржиться на катарську і саудівську станції за антиамериканський тон. Вони обидві передавали аудіозаписи із нібито зверненням Саддама Хусейна. Але станції категорично заперечують закиди Вашингтона.
"Аль-Джазіра” завжди подає факти у дуже професійній і зрозумілій манері, дозволяючи протилежні думки. Ми займаємося не політикою, а новинами", – заявив речник “Аль-Джазіри” Джихад Беллоут. А шеф-редактор новин “Аль-Арабії” Салах Негм сказав: "Ми не збираємося себе цензурувати. Це не наша справа – робити так, щоб речі виглядали гарно чи погано. Передачі “Аль-Арабії” – це найвищий професійний рівень, і, на нашу думку, об‘єктивність полягає у представленні всіх точок зору всіх сторін, що є в Іраку”.
Як відомо, призначений США керівник коаліційної адміністрації в Іраку у вересні наклав заборону на коментарі для журналістів обох арабських станцій, оскільки вони підбурюють населення країни до насильства. За словами генерала Річарда Майерса, коаліційні сили наполегливо працюють над створенням свого супутникового телебачення, яке має привабити інтерес іракців до того, що відбувається в їхній країні.
Та на думку представника “Аль-Джазіри” Джихада Беллоута, відтягти глядачів від його станції буде складно: "Я не певен, що медіа, яке позиціонує себе як орган керівної адміністрації, швидко завоює довіру арабів”.
Цікавими є й інші висловлювання Дональда Рамсфелда перед генералами Пентагона, зокрема щодо свободи слова в Іраку. Він вважає це позитивом попри критику окупантів, яка присутня в окремих іракських газетах. "Свобода означає, що люди вільні бути мудрими або бути обдуреними, бути корисними один одному або бути руйнівниками, – філософськи зазначає Рамсфелд. – Ми бачимо, як вільною пресою зловживають у США, в інших країнах. Для нас не є сюрпризом, що так само вільним словом можуть зловживати і в Іраку. Це робить нашу роботу складнішою, виводить її на новий якісний рівень, і є надія, що врешті-решт здобутки, які ми отримаємо, перевершать наші втрати”.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
“Новий канал”, спеціально для “Детектор медіа”
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ