Журналісти стають жертвами вампірів

17 Червня 2003
0
954
17 Червня 2003
11:11

Журналісти стають жертвами вампірів

0
954
Мало того, що вони дістали урядовців критичними статтями і співають осанну діячам опозиції, так ще в найтяжчий для країни момент транслюють радіопередачі про кровожерів і тих, хто їх бачив! Пам’ятаєте у Булгакова: «Але зате кияни винагороджують себе чутками. Єпископ Кентерберійський інкогніто був у Києві, щоб подивитися, що там роблять більшовики (я не жартую). Папа Римський заявив, що якщо “це не припиниться”, те він піде в пустелю. Листи колишньої імператриці написав Дем'ян Бєдний.
Журналісти стають жертвами вампірів
Зрештою довелося плюнути і не переконувати»?

Жителі далекої від печерських пагорбів африканської країни Малаві навряд чи читали булгаковського “Києва-міста”. Інакше б ставилися до життя з іронією і їх не турбували б страхи, пов'язані з чутками. У Малаві, де живе майже стільки ж людей, скільки в сучасному Києві, протягом останнього півроку усі переконані, що в них навала вампірів. Хтось по ночах нападає на мирні села, чинить убивства і висмоктує кров у своїх жертв.

Президенту республіки Малаві Бакилі Мулузі ніяк не вдається переконати співгромадян, а народними хвилюваннями він стурбований не на жарт. З моменту появи чуток налякані селяни вже забили на смерть двох незнайомців, що здалися їм вампірами, напали на члена правлячої партії, що нібито керує вампірами, побили трьох священиків і в решті-решт зруйнували наметове містечко, де розподіляють гуманітарну допомогу, тому що воно, на їхнє переконання, було штаб-квартирою вампірів. Проблема виявилася набагато серйознішою, ніж на перший погляд. Жителі найбіднішої африканської країни, де майже немає газет і радіо, а новини поширюються переважно за принципом «одна баба сказала», переконані, що в навалі вампірів винуватий уряд, і саме йому потрібна людська кров, щоб чимось платити за іноземну допомогу.

Цього року президент республіки Малаві зважився на відважний крок. Він видав указ, за яким поліції наказано заарештовувати й кидати за Єрати кожного, хто поширює чутки про вампірів. А тут ще ці журналісти! Мало того, що вони дістали урядовців критичними статтями і співають осанну діячам опозиції, так ще в найтяжчий для країни момент транслюють радіопередачі про кровожерів і тих, хто їх бачив! Поліція одразу відгукнулася на рішучу ініціативу президента і схопила журналіста Маганізо Мазезе із суспільного радіо промислового міста Блантір. Він додумався зробити передачу про вампірів і взяти інтерв'ю в чоловіка з південної чайної провінції, котрий заявив, що нечиста сила справді висмоктала з нього пару літрів крові. Поліція інкримінувала журналісту поширення недостовірної інформації, що спричинила масові заворушення. Прес-секретар поліції Джордж Чікові заявив, що в них немає жодного доказу наявності в Малаві вампірів, а журналіст Мазезе найпідлішим чином відмовляється назвати ім'я тієї інтерв”юйованої жертви, з чого випливає, що радіопередача була сфальсифікована з метою зганьбити уряд.

Потрібно віддати належне малавійским суддям! Магістр юстиції Сильвестр Калембера з”ясував, що поліцейські надягли на радіожурналиста наручники без відповідного ордера на арешт, тому зняв обвинувачення і відпустив його на волю. «Я на них не ображаюся”, - сказав звільнений журналіст Мазезе. І пообіцяв, що продовжить збирати матеріали про вампірів та брати інтерв”ю в їхніх жертв. Разом з радійником з в'язниць відпустили також 19 учасників розправи над членом правлячої партії, щоб не підігрівати в країні й так вибухонебезпечну ситуацію.
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
«Новий канал»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
954
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду