"Журналістика чекової книжки"
Ціна справи Бекхемів – десять тисяч фунтів
Таблоїд The News of the World, який півроку тому опинився на вершині слави, опублікувавши сенсаційні матеріали про підготовку викрадення екс-спайс Вікторії Бекхем та її двох маленьких синів, тепер – в центрі гучного скандалу.
Третього листопада газета надрукувала велике розслідування свого провідного журналіста Машера Махмуда. А добою раніше поліція, згідно з наданою таблоїдом інформацією, заарештувала чотирьох румунів та одного албанця, які начебто й збиралися викрасти дружину й синів знаменитого футболіста Девіда Бекхема й вимагати за них викуп. Але в ході судових слухань виявилося, що головний свідок, інформатор видання Флорім Гаші, зіграв сумнівну роль в іншій, правда, менш гучній справі. Колись він повідомив журналістів та поліцію про те, що його колеги начебто торгують наркотиками. Однак слідство схильне вважати цю історію вигадкою Гаші. Крім того, косовара звинувачують у використанні підроблених документів.
The News of the World визнає, що сплатила Гаші десять тисяч фунтів за "свідчення" по справі Бекхемів та як "гонорар за попередню співпрацю" й не бачить у цьому нічого брутального. Більше того, Ребека Вейд, яка сьогодні обіймає посаду редактора "жовтої" газети Sun, а під час "порятунку Бекхемів" була редактором The News of the World, визнала, що видання платило за інформацію… офіцерам поліції.
Таблоїд категорично відкидає звинувачення у тому, що заради збільшення власного накладу сфабрикував усю справу про викрадення Бекхемів. Газета накинулася з нищівною критикою на королівську прокуратуру й "конкурентів, які хочуть заплямувати чесне ім’я Машера Махмуда й відбити в The News of the World пальму першості в журналістських розслідуваннях".
Кілька років тому лорд канцлер збирався законодавчо заборонити практику оплати роботи інформаторів. Йому увірвався терпець після того, як кілька газет пропонували до десяти тисяч фунтів школярам, що могли розповісти про підозрювану у статевих зв’язках з неповнолітніми вчительку Емі Герінг. Щоправда, тоді комісія у справах скарг преси (Press Complaints Commission) умовила лорда-канцлера не йти на такий рішучий крок, пообіцявши зробити більш жорсткими свої "етичні норми". Тепер же дедалі зростає кількість тих, хто вважає, що час змусити неуважних до духу закону журналістів дотримуватися його букви.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
для "Детектор медіа»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ