Телепремія “Еммі” тепер коштує дорожче
Американські телеканали вагаються, чи варто платити додаткові гроші за те, щоб мати щастя наступного року бути названими на всю країну кращими.
Оргкомітет щорічної премії “Еммі” – Академія телемистецтв і наук – разом із спонсорами пригрозили, що вони будуть змушені транслювати церемонію нагородження не на чотирьох ефірних мережах, а на кабельному каналі. Його назву наразі тримають у таємниці. Річ у тім, що ефірні канали цього сезону відмовилися платити за майже утричі дорожчу ліцензію на показ “Еммі”. Оргкомітет запросив не 3 мільйона доларів, як було раніше, а одразу 10, бо вважає, що канал-транслятор здатен заробити на цьому ефірі майже 20 мільйонів. Анонімний менеджер одного з ефірних каналів заявив агентству “Рейтер”, що у разі якщо оргкомітет стоятиме на своєму, то ефірна “четвірка” започаткує власну премію. Менеджер заявив, що аргументи організаторів “Еммі” не відповідають дійсності й канали були б згодні платити наприклад 3,3 мільйона, та оргкомітет поки що не збирається зменшувати ціну.
Неназваним винуватцем скандалу швидше за все є кабельний канал Ейч-Бі-Оу, яким володіє корпорація “Ей-Оу-Ел тайм ворнер”, і який останніми роками докладає відчайдушних зусилль, щоб вибороти “Еммі” такими продуктами, як “Шоу Ларрі Сандерса”, “Сопраноси”, “Секс і місто” (ефір на українському каналі 1+1) та “На 6 футів нижче”. “Четвірка” тривалий час нарікала на підступні методи конкуренції Ейч-Бі-Оу, оскільки він не так жорстко залежить від рейтингів і вільніший у програмній політиці. Наприклад, він може показати 3-годинну церемонію нагородження премією “Еммі” без рекламних пауз.
Як відомо, “Еммі” є найвищим мірилом американських телепродуктів і телезірок так само, як “Оскар” є головною премією американської кіноіндустрії. Останню церемонію “Еммі”, яку показав 22 вересня канал Ен-Бі-Сі, дивилися майже 20 мільйонів глядачів, що стало того тижня другим найпопулярнішим ефіром. Для порівняння: березневу трансляцію церемонії “Оскара” бачили у США 41,8 мільйона глядачів, музичну “Греммі” – 19 мільйонів, а премія “Золотий глобус” зібрала біля екранів 23,5 мільйонів американців.
Якщо телеакадемії не вдасться дійти згоди про ціну трансляції “Еммі”, то у 2003 році уперше за останні 50 років церемонію її вручення буде неможливо побачити у кожному американському помешканні. Ейч-Бі-Оу покриває тільки 85% телеаудиторії США, яка дорівнює 106,6 мільйонам.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Служба новин “Репортер”, “Новий канал”
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ