
Заступник командувача Повітряних сил Єлізаров подав рапорт на звільнення через відставку Федорова
Заступник командувача Повітряних сил Єлізаров подав рапорт на звільнення через відставку Федорова


Заступник командувача Повітряних сил Павло Єлізаров подав рапорт на звільнення після відставки міністра оборони Михайла Федорова. Про це він повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
У своєму рапорті Єлізарова назвав Федорова ініціатором «стратегічних реформ в галузі протиповітряної оборони». На думку військового, звільнення міністра оборони і блокування реформ «cпричинять численні жертви та руйнування України».
«На жаль, на п'ятий рік війни я написав рапорт про звільнення з ЗСУ. Я вважаю, що усунення М. Федорова — це велике зло для обороноздатності країни. Слава Україні!», — написав Єлізаров.
Павло Єлізаров долучився до ЗСУ 24 лютого 2022 року. 19 січня 2026 року був призначений заступником командувача Повітряних сил.
Читайте також:
- United24 Media призупинило публікації через участь у протестах проти звільнення Михайла Федорова
- Микита Потураєв подав заяву про складання депутатських повноважень
Нагадаємо, 12 липня Володимир Зеленський анонсував кадрові зміни в уряді та правоохоронних органах, спрямовані на реалізацію нової політичної стратегії України. Зокрема, він повідомив, що запропонував премʼєр-міністерці Юлії Свириденко очолити новий напрям.
14 липня Верховна Рада підтримала відставку Свириденко. Разом з нею повноваження автоматично складає весь уряд.
15 липня Зеленський заявив, що ще не визначився, чи буде Михайло Федоров міністром оборони в новому складі уряду. Згодом нардеп Ярослав Железняк повідомив, що президент внесе кандидатуру Ігоря Клименка, який очолює МВС, на посаду голови Міноборони.
За даними «Української правди», Зеленський на засіданні фракції «Слуги народу» 15 липня пояснив рішення про відставку Федорова його протистоянням із головнокомандувачем ЗСУ Олександром Сирським. Як пише «УП», президент заявив, що більше не може миритися з постійним конфліктом між Федоровим та Сирським, але було видно, що «звільнення Федорова дається дуже непросто». За даними Ярослава Железняка, президент пояснив своїй фракції, що Федоров «провалив реформу ТЦК».
Ввечері 15 липня Михайло Федоров оприлюднив допис, у якому заявив, що для нього було «великою честю служити українському народу на посаді міністра оборони». Він підбив підсумки роботи на чолі Міноборони, перерахувавши, що вдалося зробити за цей час, а що ні.
У соцмережах ширилися заклики до протестів 16 липня на головних площах у різних містах проти відставки міністра оборони Михайла Федорова та кадрових перестановок в уряді. Мітинги пройшли у Києві, Львові, Одесі, Рівному, Хмельницькому, Луцьку, Дніпрі, Миколаєві, Тернополі, Івано-Франківську та інших містах України.
Михайло Федоров під час брифінгу для журналістів повідомив, що Зеленський запропонував йому посаду свого радника, але він відмовився. Водночас президент повідомив, що Федоров залишиться в його команді, але на якій посаді — наразі невідомо.
Фото: фейсбук Павла Єлізарова












