У травні в інтернеті виявили незаконний продаж понад 150 видань, пов’язаних з Росією та Білоруссю

У травні в інтернеті виявили незаконний продаж понад 150 видань, пов’язаних з Росією та Білоруссю

4 Червня 2026
0
178
4 Червня 2026
13:06

У травні в інтернеті виявили незаконний продаж понад 150 видань, пов’язаних з Росією та Білоруссю

0
178
Загалом з початку 2024 року припинили розповсюдження понад 10,5 тис. видань з Росії і Білорусі, які були розміщені на інформаційних ресурсах Prom.ua та Rozetka.ua.
У травні в інтернеті виявили незаконний продаж понад 150 видань, пов’язаних з Росією та Білоруссю
У травні в інтернеті виявили незаконний продаж понад 150 видань, пов’язаних з Росією та Білоруссю

У травні за результатами моніторингу Державний комітет телебачення і радіомовлення встановив факти незаконного онлайн-продажу понад 150 видань, пов’язаних з Росією та Білоруссю, українськими інтернет-магазинами «Діамант», Market Retail та Psybooks на маркетплейсах Rozetka.ua та Prom.ua. Про це повідомили на сайті Держкомтелерадіо. 

За даними Держкомтелерадіо, спільно з адміністраціями Prom.ua та Rozetka.ua виявлені пропозиції видалили, а продавцям надіслали попередження щодо неприпустимості роботи з порушенням вимог українського законодавства.

Загалом з початку 2024 року припинили розповсюдження понад 10,5 тисячі видань Росії і Білорусі, які були розміщені на інформаційних ресурсах Prom.ua та Rozetka.ua.

Нагадаємо, в Україні обмежили доступ до інтернет-магазинів Smart-People, Nikoshop, BookHaven, Dreambook та «Книжковий дім», які продавали літературу російських підсанкційних видавництв «Эксмо», «АСТ» й «МИФ». Адміністрації цих сайтів проігнорували надіслану Держкомтелерадіо офіційну вимогу вилучити з продажу ці видання.

Понад 5 тисяч книжок з Росії та Білорусі намагалися продати в Україні у 2025 році. Більшість із них пропонували через маркетплейси Prom тa Rozetka. 

Упродовж минулого року до переліку антиукраїнських книжок Держкомтелерадіо додав 86 видань. На основі переліку запровадили санкції проти п’яти російських видавництв і 30 сайтів, що виготовляють і поширюють антиукраїнські книжки.

У лютому віцепрем’єр-міністерка з гуманітарної політики — міністерка культури України Тетяна Бережна повідомила, що Держкомтелерадіо готує проєкт постанови, яка має визначити процедуру вилучення з обігу видавничої продукції з Росії. Проєкт включатиме і видання з країни-агресорки, і російськомовні книги.

Фото: Держкомтелерадіо

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
178
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду