У Мексиці затримали журналістку за звинуваченнями у незаконному використанні ШІ

У Мексиці затримали журналістку за звинуваченнями у незаконному використанні ШІ

26 Травня 2026
0
286
26 Травня 2026
16:46

У Мексиці затримали журналістку за звинуваченнями у незаконному використанні ШІ

0
286
Редакторку Ерендіру Рейєс Агільйон та її доньку Алехандру Ермосільйо затримали 21 травня. Прокуратура штату Сан-Луїс-Потосі заявила, що арешт пов'язаний з «незаконним маніпулюванням цифровою ідентичністю жертви».
У Мексиці затримали журналістку за звинуваченнями у незаконному використанні ШІ
У Мексиці затримали журналістку за звинуваченнями у незаконному використанні ШІ

У Мексиці затримали редакторку новинної фейсбук-сторінки San Wicho Times та журналу Capital Ерендіру Рейєс Агільйон за звинуваченнями у «незаконному маніпулюванні цифровою ідентичністю жертви». Про це повідомив Комітет захисту журналістів (CPJ).

Двоє репортерів, які попросили залишитися анонімними з міркувань безпеки, повідомили CPJ, що поліція штату Сан-Луїс-Потосі заарештувала журналістку 21 травня. Того ж дня правоохоронці затримали її доньку, посадовицю відділу соціальних комунікацій муніципалітету Сан-Луїс-Потосі Алехандру Ермосільйо. 

У заяві від 21 травня прокуратура штату Сан-Луїс-Потосі підтвердила арешти, звинувативши жінок у «навмисному та незаконному маніпулюванні цифровою ідентичністю жертви». У заяві не називали ім'я людини, яку 

За даними журналістів, арешти пов'язані з відео у фейсбуці, де місцеве злочинне угруповання в Сан-Луїс-Потосі звинуватило губернатора Рікардо Гальярдо в корупції.

Гальярдо засудив відео і заявив, що його зображення було маніпульоване штучним інтелектом. Наступного місяця штат Сан-Луїс-Потосі вніс зміни до свого кримінального кодексу, включивши норму про зображення, маніпульовані штучним інтелектом, як злочин, що карається позбавленням волі на строк до трьох років.

«Ув'язнення журналістів за розпливчастими звинуваченнями у "незаконному використанні штучного інтелекту" є явною ескалацією вже різкого зростання випадків судового переслідування журналістів у Мексиці, яка продовжує залишатися найнебезпечнішою країною для журналістів у західній півкулі. Влада штату Сан-Луїс-Потосі повинна негайно припинити ці агресивні репресії проти преси», — сказав представник CPJ у Мексиці Ян-Альберт Хутсен. 

На думку джерел CPJ, існують ордери на арешт кількох інших журналістів за тими ж звинуваченнями, але Комітет не зміг отримати підтвердження цього у влади Сан-Луїс-Потосі.

Фото: Unsplash

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
286
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду