
На Bluesky розблокували сторінку видання Texty.org.ua


На платформі Bluesky відновили акаунт інтернет-видання Texty.org.ua. Про це медіа повідомило на своїй сторінці у фейсбуці.
У редакції розповіли, що це відбулося завдяки суспільному розголосу в українських медіа, зокрема «Детекторі медіа» та Інституті масової інформації, допомозі читачів в Україні та за кордоном, а також американському журналісту Джошуа Фрідману.
У коментарі «ДМ» журналіст Texty.org.ua Володимир Литвинов сказав, що сторінку видання розблокували вчора, 23 березня, приблизно о 19:20.
«Один з наших підписників на Bluesky зробив пост про це і відмітив популярного американського журналіста. Буквально через декілька хвилин, як Джошуа сказав: "Зараз я подивлюсь, що можна з цим зробити", нам надійшов лист, що акаунт розблоковано, але вони не назвали причини, чому він був заблокований», — розповів журналіст.
У листі від Bluesky, яким Texty.org.ua поділилися з «ДМ», повідомляється: «Нещодавно ми видалили акаунт на Bluesky, яким ви керуєте (texty.org), через порушення наших правил. Після перегляду нашого рішення ми вирішили відновити ваш акаунт. Ми розуміємо незручності, які могло спричинити блокування, і вдячні вам за терпіння протягом цього процесу».
Володимир Литвинов також сказав, що написав Джошуа Фрідману повідомлення, в якому подякував журналісту за допомогу у розблокуванні сторінки і попросив поділитися деталями, однак наразі відповіді не отримав.
Нагадаємо, 23 березня видання Texty.org.ua повідомило, що його сторінку на платформі Bluesky без попередження заблокували після хвилі хейту від користувачів, які підтримують політику прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана. За кілька днів до блокування медіа опублікувало серію публікацій на основі своєї статті «Угорська пропаганда проти України: що поширює режим Орбана». Після цього зʼявилися коментарі на захист угорського президента й «великого угорського народу».
У коментарі «ДМ» Володимир Литвинов розповідав, що видання одночасно опублікувало два дописи на основі матеріалу про угорську пропаганду на своїх англомовних акаунтах у X та Bluesky. Однак платформа Bluesky класифікувала активність акаунта Texty.org.ua як «критичне порушення», через що доступ до сторінки заблокували.
Фото: Texty.org.ua / фейсбук











