Адвокат Олексій Шевчук подав позов проти NGL.media та вимагає 100 тисяч гривень

Адвокат Олексій Шевчук подав позов проти NGL.media та вимагає 100 тисяч гривень

4 Березня 2026
0
502
4 Березня 2026
20:31

Адвокат Олексій Шевчук подав позов проти NGL.media та вимагає 100 тисяч гривень

0
502
Підставою для позову став фейсбук-допис про те, що NGL.media приєднується до спільної заяви ГО з вимогою відкликати Шевчука з конкурсної комісії, яка має здійснювати відбір кандидатів до САП.
Адвокат Олексій Шевчук подав позов проти NGL.media та вимагає 100 тисяч гривень
Адвокат Олексій Шевчук подав позов проти NGL.media та вимагає 100 тисяч гривень

Редакція NGL.media заявила, що адвокат Олексій Шевчук подав позов проти них та вимагає 100 тисяч гривень моральної шкоди. Про це повідомили на фейсбук-сторінці NGL.media.

Позов подали до ГО «Львівська група», яка є видавцем  NGL.media, і стосується захисту честі, гідності та ділової репутації, визнання інформації недостовірною, її спростування та видалення, компенсації моральної шкоди. Загальна ціна позову становить 112 121,50 гривень, з них 100 000 гривень — як відшкодування морального збитку, а 12 121,50 гривень — як компенсація судових витрат.

Редакція зазначила, що підставою для позову став фейсбук-допис про те, що NGL.media приєднується до спільної заяви громадських організацій з вимогою відкликати Шевчука з конкурсної комісії, яка має здійснювати відбір кандидатів до САП. Вони стверджували, що рішення генпрокурора включити адвоката до комісії не відповідає вимогам закону щодо доброчесності та репутації членів конкурсних комісій. Раніше Шевчук фігурував у журналістських розслідуваннях про переправлення призовників за кордон, а також був позбавлений або призупиняв право на адвокатську діяльність за порушення етики.

«Участь у судовому процесі, окрім організаційних і фінансових затрат, має для нас і позитивні наслідки. Тепер ми зможемо отримати доступ до певних документів, які проллють ще більше світла на причетність Шевчука до зловживань системою “Шлях” і зникнення гуманітарної допомоги у перші місяці великої війни. Усіма цими знахідками ми обов’язково поділимося з вами», — зазначили в NGL.media.

Головний редактор NGL.media Олег Онисько у коментарі «Детектору медіа» повідомив, що наразі у цій справі призначений склад суду, але позов до розгляду ще не прийнятий. 

Редактор припустив, що Шевчук позивається проти медіа саме через фейсбук-допис, а не самі розслідування, оскільки ця публікація є більш емоційною. «Натомість у розслідуваннях про нього нема емоціно забарвленої лексики і кожне слово підтверджене документально, — і він це знає, підозрюю», — зазначив Онисько. 

За його словами, раніше адвокат жодним чином не зв'язувався з NGL.media і не заперечував уже опублікованих розслідувань. Натомість він нібито намагався уникати коментарів, зауважив Олег Онисько.

«Детектор медіа» також звернувся по коментар до Олексія Шевчука та очікує на відповідь.

Нагадаємо, раніше Олексій Шевчук фігурував у публікаціях NGL.media. Серед них — розслідування щодо зловживань системою «Шлях». За даними журналістів, більшість організацій, які вносили волонтерів до бази, були пов’язані з ним як з тодішнім позаштатним радником голови Львівської ОВА. Олексія Шевчука також згадували в публікаціях про зникнення у Львові майже 10 тисяч тактичних аптечок зі США, призначених для ЗСУ. 

Крім того, NGL.media писало про рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури (КДКА) Київської області від 19 грудня 2023 року щодо позбавлення Шевчука права вести адвокатську діяльність через порушення етичних норм.

Фото: NGL.media, Національна асоціація адвокатів України

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
502
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду