Останній номер «Дебют-газети», що залишився ненадрукованим з 24 лютого 2022 року, доступний для читання онлайн

Останній номер «Дебют-газети», що залишився ненадрукованим з 24 лютого 2022 року, доступний для читання онлайн

24 Лютого 2026
0
317
24 Лютого 2026
14:32

Останній номер «Дебют-газети», що залишився ненадрукованим з 24 лютого 2022 року, доступний для читання онлайн

0
317
Херсонська редакція була захоплена російськими окупантами, а потім розбомблена. Наразі вихід газети призупинений.
Останній номер «Дебют-газети», що залишився ненадрукованим з 24 лютого 2022 року, доступний для читання онлайн
Останній номер «Дебют-газети», що залишився ненадрукованим з 24 лютого 2022 року, доступний для читання онлайн

Останній номер всеукраїнського літературного видання «Дебют-газета», який так і не був надрукований через російське повномасштабне вторгнення, став доступним для читачів онлайн. Про це повідомили на сайті херсонського медіахолдингу «Гривна», який випускав газету з 2019 року.

23 лютого 2022 року номер «Дебют-газети» здали в друк, але надрукувати не встигли. «Гривні» вдалося вивезти жорсткий диск зі зверстаним номером на підконтрольну Україні територію. До четвертих роковин великої війни останній мирний номер «Дебют-газети» оприлюднили в цифровому форматі на Google-диску.

У «Дебют-газеті» друкували твори авторів-початківців та відомих письменників. В одному номері було до двох десятків різножанрових авторів. Видання тиражем 10 тисяч примірників виходило шість разів на рік, розповсюджувалося за передплатою та через кіоски преси в Києві, Львові, Вінниці, Херсоні, Рівному і Чернігові. 

За словами редакторки «Дебют-газети» Вікторії Новицької, такий формат обрали через те, що книжкові видавництва цікавилися об’ємними рукописами романів, теми яких часто замовляли відомим авторам. Натомість інші «неформатні» автори друкувалися власним коштом, стикалися з труднощами в розповсюдженні чи писали «в стіл». Видання прагнуло наблизити авторів до читачів та сприяти популяризації українського слова.

Нині примірники «Дебют-газети» можна знайти в багатьох українських бібліотеках. Випуск нових номерів поки що призупинено.

У розмові з «Детектором медіа» засновник «Гривни» Михайло Новицький поділився, що за чотири роки ринок змінився, видавництва полюють за якісними українськими авторами, і є попит на книжки. Також багато онлайн-видань пишуть про різних авторів.

«Фішка "Дебюта" була саме друкована версія. Зараз це неможливо та економічно недоцільно. Якщо б були гранти, можна було б робити, звісно. Але читачів багато не буде — видавництва рекламують автора та книжку, є мережі книгарень і читачі. А у нас була поштова передплата та роздріб у кіосках. Все це знищено майже», — розповів журналіст.

Наразі продовжує роботу сайт «Гривни». Крім того, за підтримки донорів виходить однойменна друкована газета. Вона друкується в Запоріжжі і безплатно розповсюджується в Херсоні й області. За словами Михайла Новицького, донорська підтримка не була сталою в січні цього року. Та вже з березня команда очікує на гранти для видання.

Нагадаємо, у серпні Михайло Новицький розповів «Детектору медіа», що з 24 лютого 2022 року колектив медіахолдингу практично не працював, редакція була захоплена російськими окупантами, а потім розбомблена.

Нині в команді працює до 10 людей з різних міст України. Михайло Новицький із дружиною, редакторкою «Дебют-газети» Вікторією Новицькою, живуть у Рівному. 

Для команди важливо зберегти друковане видання для жителів Херсонщини, адже на прифронтових територіях залишається багато літніх людей. «Це зараз уже не бізнес, це наша місія — нашим читачам-херсонцям давати інформацію. Бізнесу вже в Херсоні ніколи не буде, бо не повернеться в місто ні рекламодавець, ні “Укрпошта” не буде так працювати на доставлення, ні роздрібної торгівлі не буде, бо кіоски всі розбомблені. Зараз це вже не бізнес, це просто місія», — зауважував тоді Михайло Новицький.

Фото: обкладинка останнього номера «Дебют-газети», що мав побачити світ на початку весни 2022 року

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
317
Читайте також
23.02.2026 10:48
Тетяна Трощинська
341
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду