
Український фільм «Пасхальний день» увійшов до міжнародного конкурсу фестивалю короткого метру у Клермон-Феррані
Український фільм «Пасхальний день» увійшов до міжнародного конкурсу фестивалю короткого метру у Клермон-Феррані


Короткометражний ігровий фільм режисера Миколи Засєєва «Пасхальний день» відібрали до міжнародного конкурсу фестивалю короткометражного кіно, який пройде з 30 січня по 7 лютого 2026 року у Клермон-Феррані, Франція. Про це повідомила комунікаційна команда стрічки.
Фільм розповідає історію, що трапляється у Великодню неділю в Києві: двоє чоловіків з територіального центру комплектування повільно їздять міськими вулицями, придивляючись до чоловіків, яких можуть призвати на службу. Їхній шлях перетинається з юнаком, що вийшов з дому лише за кормом для кота.
Прототипом головного героя став співавтор сценарію Ілля Волинець-Тріфонов.
«Разом з Іллею ми дуже швидко написали цю історію — буквально за один вечір, бо це була внутрішня необхідність. Усе надто накипіло. Фільм — це відповідь на напругу і конфліктність всередині країни. І хоча сюжет може здатися наївним, у ньому є те, у що хочеться вірити: можливість діалогу між людиною і системою. А також — прийняття», — розповів Засєєв.
Світова прем’єра фільму відбулася в міжнародному конкурсі короткометражних фільмів Ризького міжнародного кінофестивалю у жовтні цього року. За словами авторів стрічки, після показу глядачі відзначали, що це був «найтепліший та найбільш людяний фільм програми».
Головні ролі у фільмі виконали Іван Шаран, Сергій Коршиков та Григорій Наумов. У другорядних знялися представники адміністративної команди: молодший продюсер Михайло Панчук, лінійний продюсер Кирило Рибянцев та продюсер Віктор Шевченко.
Фільм створено за участі двох продюсерських компаній: української 2Brave Productions та французької Cinephage Productions. Для продюсерів Наталії Лібет, Ольги Брегман та Віктора Еде це вже друга спільна робота після повнометражного документального фільму «Стрічка часу» режисерки Катерини Горностай, світова прем’єра якого відбулася в основному конкурсі Берлінале у лютому цього року.
«Це велика вдача — працювати з друзями, які люблять кіно та поважають фільммейкінг. І з цим фільмом нам це вдалося. Він вийшов по-справжньому добрим — таким, якого нам часто бракує в реальному житті. Я дуже рада, що моя інтуїція знову мене не підвела і я дала "зелене світло" команді на другий день після прочитання сценарію. Але фільм став можливим лише завдяки підтримки унікальної команди професіоналів-однодумців», — розповіла Наталія Лібет.
Режисер і сценарист стрічки Микола Засєєв зараз служить у Збройних силах України, бере участь у платформі «Культурні сили» та працює над створенням альманаху короткометражних фільмів, сюжети яких натхнені його стрічкою «Пасхальний день».
Його дебютна робота «Фаза» була представлена на Міжнародному кінофестивалі «Молодість» у 2021 році та Short Shorts Film Festival & Asia в Токіо, здобула нагороду «Найкращий ігровий короткометражний фільм» на French Riviera Film Festival та номінацію на «Золоту Дзиґу».
Нагадаємо, документальний фільм «Ride the Line» («На межі») режисера Ігоря Волочія, який розповідає про мандрівку велосипедистів вздовж лінії фронту, нещодавно ввійшов до списку фіналістів спортивного кінофестивалю Paladino d'Oro.
Фото: кадр з фільму «Пасхальний день»









