
У Казахстані провели обшуки в офісі редакції Orda.kz та квартирі головредки
У Казахстані провели обшуки в офісі редакції Orda.kz та квартирі головредки


У Казахстані силовики обшукали офіс редакції Orda.kz та квартиру головної редакторки видання Гульнари Бажкенової. Проти неї порушили кримінальну справу. Про це повідомило «Настоящее время».
За даними департаменту поліції Алмати, Бажкенову підозрюють у «неодноразовому та умисному поширенні завідомо неправдивих відомостей». Правоохоронці стверджують, що «завідомо неправдиві відомості» були в матеріалі 2024 року про нібито затримання співробітника правоохоронних органів під час отримання хабаря, а також в іншому матеріалі щодо суми та причин шкоди у майновому спорі.
Водночас у поліції заявили, що розслідування проводять і «за іншими заявами потерпілих» щодо публікацій минулих років, «які також можуть містити неправдиві та такі, що вводять в оману громадськість, відомості».
«Радіо Азаттик Азія» не змогло зв’язатися з Бажкеновою та журналістами редакції. Orda.kz повідомила, що поліція забрала на допит шефредактора Дмитра Кіма, зв’язку нема й з іншими співробітниками. За словами адвоката видання Мурата Адама, у журналістів вилучили телефони та утримують їх в офісі. Його до будівлі не пустили.
«Щодо звинувачень нічого сказати не можу. Заяви я не бачив. Зараз тривають слідчі дії. Але мене навіть не допустили до слідчих заходів. Кричали, шуміли й навіть на відео записали, як мені забороняють доступ. Я не маю доступу ні до офісу, ні до квартири головреда», — сказав Мурат Адам.
4 вересня Orda.kz повідомила про затримання глави МЗС Казахстану Мурата Нуртлеу, кількох високопосадовців КНБ і бізнесмена Гаджі Гаджиєва. Того ж дня міністерка культури та інформації Аїда Балаєва спростувала цю інформацію, а невдовзі Нуртлеу з’явився в парламенті. Наприкінці вересня президент Касим-Жомарт Токаєв звільнив його з посади та призначив своїм помічником.
Нагадаємо, у червні в Казахстані журналісти та головна редакторка видання Orda.kz Гульнара Бажкенова заявили, що пів року зазнають переслідувань, отримують погрози й перебувають під постійним тиском.
Особисті дані співробітників розміщували на платформі OLX у фейкових оголошеннях про продаж техніки за безцінь, цуценят, кошенят або «послуги» інтимного характеру. Окрім того, за адресами працівників приходили люди, які, представляючись поліцейськими, опитували сусідів, показували фотороботи і стверджували, нібито журналіст перебуває в розшуку.
У колективі були впевнені, що планується усунення Гульнари Бажкенової як засновниці, головної редакторки й генеральної директорки.
Фото Гульнари Бажкенової/«Радіо Свобода»










