
Комунікаційниця Донецького університету внутрішніх справ заявила, що її змусили звільнитися через вагітність
Комунікаційниця Донецького університету внутрішніх справ заявила, що її змусили звільнитися через вагітність


Колишня комунікаційниця Донецького державного університету внутрішніх справ Марія Тарасенко заявила, що її змусили звільнитися з посади після того, як дізналися про її вагітність. Про це вона повідомила на своїй фейсук-сторінці.
У розмові з «Детектором медіа» Тарасенко розповіла, що працювала на цій посаді з середини 2023 року на 0,25 ставки. За її словами, була домовленість про те, що вона віддалено начитуватиме тексти для сюжетів.
«У вересні у них змінювалася штатка і треба було прийти переписати заяву про прийняття на роботу, я написала нову і обмовилася, що скоро піду у декрет», — сказала вона.
За тиждень після цього, за словами Тарасенко, керівництво відділу повідомило про те, що її вирішили звільнити через скорочення штату, оскільки вона «все рівно збирається в декрет». Комунікаційниця погодилася на звільнення, а згодом Марії зателефонував проректор університету Руслан Врадій.
«Він почав на мене кричати, що я займаю чиєсь місце, що я не ходжу на роботу. Типу в документі про прийом на роботу мене не вказано, що я працюю дистанційно. Я кажу, що за грамотне складання такого важливого документу відповідає роботодавець. І чому два роки ні в кого не виникало питання, що мене немає на робочому місці і що я "прогулюю роботу", а тут прям гостро питання постало», — сказала вона.
За словами комунікаційниці, проректор нібито заявляв про те, що її можуть звільнити за статтею і розпочати службове розслідування. «Я нагадала про кілька законів, що навіть якби я мала ходити на роботу і не ходила б, то не мають права звільняти. Перед його дзвінком я принесла їм довідку з мокрою печаткою про вагітність», — розповіла комунікаційниця.
Невдовзі після цього, як стверджує Марія, керівництво комунікаційного відділу все ж переконало її написати заяву про звільнення за згодою сторін, зауваживши, що за місяць після перевірок її знову зможуть взяти на посаду, після чого вона піде в декрет. Проте вже 10 листопада Марії повідомили, що все ж не зможуть взяти її на роботу.
Натомість у кадровому відділі Донецького державного університету внутрішніх справ «Детектору медіа» сказали, що Марія написала заяву за власним бажанням, і на неї не чинили тиск.
Проректор університету Руслан Врадій у розмові з «Детектором медіа» також стверджує, що звільнення Марії Тарасенко ніяк не пов'язане з її вагітністю, а конфлікт насправді виник через те, що вона «не ходила на роботу».
«Вона не приходила взагалі на роботу упродовж останніх двох місяців до звільнення. Відмовлялась приходити, мотивуючи це тим, що вона десь працює на ставку, її не відпускають, і що вона вагітна. Ми перевіряли по пропускному режиму, її в системі немає», — сказав проректор.
Врадій підтвердив, що телефонував комунікаційниці, аби з'ясувати, чому вона не приходить. Крім того, за його словами, він пропонував оформити договір про дистанційну роботу, однак Марія начебто відмовилася очно узгодити це питання. Посадовець зазначив, що домовленості про віддалену роботу від самого початку не були затверджені документально.
Проректор ствержує, що Тарасенко написала заяву добровільно, і на неї не чинився тиск з боку працівників закладу. Він також наголосив на тому, що має документальні підтвердження своїх слів у вигляді заяви, а також даних з системи відвідування університету.
Фото: Марія Тарасенко/фейсбук










