Режисерові Андрію Білоусу оголосили підозру в сексуальному насильстві

Режисерові Андрію Білоусу оголосили підозру в сексуальному насильстві

21 Жовтня 2025
0
514
21 Жовтня 2025
12:31

Режисерові Андрію Білоусу оголосили підозру в сексуальному насильстві

0
514
Йому загрожує до десяти років позбавлення волі.
Режисерові Андрію Білоусу оголосили підозру в сексуальному насильстві
Режисерові Андрію Білоусу оголосили підозру в сексуальному насильстві

Режисерові, викладачу Київського університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого та колишньому директору Молодого театру Андрію Білоусу оголосили підозру в сексуальному насильстві щодо студенток. Про це повідомили на сайті Національної поліції. 

«Чоловік, який тривалий час обіймав керівну посаду в одному зі столичних театрів та був завідувачем кафедри в університеті, щонайменше з 2017 року використовував своє службове становище для схиляння студенток до вступу з ним у статеві відносини без їхньої добровільної згоди. Крім того, він неодноразово вчиняв щодо них сексуальне насильство.

Слідчі Головного слідчого управління Нацполіції за оперативного супроводу Департаменту кіберполіції, під процесуальним керівництвом Офісу Генпрокурора, задокументували факти злочинних дій щодо п’яти потерпілих, серед яких є неповнолітня», — йдеться в повідомленні поліції.

Йому повідомили про підозру у зґвалтуванні, в тому числі неповнолітньої особи (ч. 2 та ч. 3 ст. 152 ККУ), а також у сексуальному насильстві (ч. 1 та ч. 2 ст. 153 ККУ). Підозрюваному загрожує до десяти років ув’язнення.

Наразі Білоусу вручили клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без визначення застави. Досудове розслідування триває.

Нагадаємо, у січні 2025 року в мережі з’явилось відео, в якому анонімна дівчина звинувачує викладача Київського університету театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого та режисера Молодого театру Андрія Білоуса в сексуальних домаганнях та непристойних повідомленнях до студенток.

Згодом авторка відео розкрила своє ім’я в інтерв’ю «Сніданку з 1+1». Це 23-річна Софія Сапожнік, яка раніше навчалася в майстерні Андрія Білоуса при університеті Карпенка-Карого.

27 січня Білоуса відсторонили від роботи у виші до закінчення розслідування правоохоронними органами, а в університеті розпочали службову перевірку.

2 лютого Шевченківське районне управління поліції Києва розпочало кримінальне провадження щодо викладача столичного вишу Андрія Білоуса за фактом можливих неправомірних дій.

14 травня Андрій Білоус пішов з посади директора й художнього керівника Київського академічного Молодого театру. Він подав заяву на звільнення, щоб знизити напругу в колективі та запобігти «подальшій ескалації конфлікту». Сам Білоус стверджує, що не визнає за собою жодних правопорушень.

23 травня стало відомо, що Київський національний академічний Молодий театр очолить його колишній керівник, режисер Станіслав Мойсеєв.

Водночас сам Білоус відкриває власний театр Dark Club Theatre. В анонсованій театром виставі «Замах на самотність» зіграють колишні студентки та студенти Білоуса.

Читайте також:

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
514
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду