“Ящику” наказали стати цифровим
Федеральна комісія США з комунікацій постановила, що американські виробники телевізорів мусять вставляти в кожен приймач цифрові тюнери
У відповідь на зауваження, що ринок не встигає за розвитком цифрових телевізійних технологій, Федеральна комісія США з комунікацій (головний орган з контролю за ефіром) постановила нещодавно, що американські виробники телевізорів мусять вставляти в кожен приймач цифрові тюнери. Вимога має термін впровадження – 5 років.
Перш за все цифрові тюнери додаватимуть до телевізорів з великим екраном, у другу чергу приймачі цифрового формату повинні бути вмонтовані в переносні телевізори.
Виробникам наказано вставити цифрові тюнери до телевізорів з діагоналлю екрану 89 см і більше протягом року, починаючи з 1 липня 2004. Через рік подібне правило почне діяти щодо телевізорів з діагоналлю екрану від 63,5 до 89 см. До 1 липня 2007 цифровими приставками мають бути обладнані усі телевізори з діагоналлю не менше 33 см, що продаються в США.
Як написала газета “Нью-Йорк таймс”, рішення ефірних регуляторів збільшить ціну на телевізори, що викликало у їхніх виробників потребу в публічних дебатах. Вони заявили, що подадуть позов на ФКК до суду. Як сказав співробітник Офісу інжинірингу і технологій США Алан Стілвелл, більшість виробників телевізорів, за винятком Zenith і Thomson, виступають проти наказу ФКК, адже фірми Zenith (підрозділ LG Electronics) і RCA володіють кількома патентами на цифрові приставки і зажадають відсотки з кожної продажі. В газетних об’явах Асоціація споживачів електроніки (торгова організація виробників телевізорів) вже попередила суспільство, що приставка збільшить ціну на телевізор на 250 доларів, через що невеликі з них подорожчають удвічі й утричі. Зі свого боку речник Zenith Джон Тейлор сказав, що вмонтування приставки збільшить ціну на їхній телевізор менше, як на 200 доларів, а речник Thomson заявив, що плата за ліцензію на їхній винахід становитиме не більше 5% ціни телевізора.
З огляду на темпи переходу на цифрове телебачення в Америці більшість членів ФКК і її голова Майкл Пауелл вважають, що індустрія не встигає за прогресом і модою, а урядові органи повинні стимулювати їхню активність. Початок переходу на цифру Комісія проголосила у 1997 році, і обіцяла американцям кристально-чисте зображення і купу інтерактивних сервісів. До сьогодні ФКК надала усім станціям додаткові частоти для цифрового мовлення, щоб до остаточного “переходу на цифру” вони пропонували споживачам нові сервіси паралельно з аналоговим сигналом. Як тільки перехід на цифру завершать (85% помешкань), ФКК відбере в телестанцій аналогові частоти і продасть їх на інші потреби за 5-10 мільярдів доларів згідно з окремим законом.
Телевізійні мануфактури продають цифрові тюнери й зараз (до речі, досить успішно); вже продано понад мільйон пристроїв. Більшість з людей хотіли б купити зовнішні приставки, які коштують не менш як 450 доларів, але не поспішають це робити через малу кількість цифрових телеканалів і потребу у встановленні зовнішньої антенни, яку донедавна в багатьох житлових будинках американців встановлювати не дозволялося.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ