
У Конгресі США показали нові документи Епштейна, де фігурує Ілон Маск
У Конгресі США показали нові документи Епштейна, де фігурує Ілон Маск


Члени комітету Палати представників США з питань нагляду та підзвітності від Демократичної партії оприлюднили нові документи американського фінансиста Джеффрі Епштейна, в яких згадуються відомі соратники президента США Дональда Трампа, зокрема й мільярдер Ілон Маск. Про це повідомляє BBC.
Документи були передані комітету спадкоємцями Епштейна та включають журнали телефонних повідомлень, копії бортових журналів та перелік пасажирів, копії фінансових книг та щоденний графік засудженого фінансиста.
Серед іншого у щоденнику є запис від 6 грудня 2014 року: «Нагадування: Ілон Маск прибуде на острів 6 грудня (чи це все ще відбувається?)». На той час Епштейн володів островом Літтл-Сент-Джеймс.
Раніше Маск визнавав, що Епштейн запрошував його на приватний острів, але він нібито відмовився.
Після публікації нової партії документів демократи в черговий раз закликали Міністерство юстиції США розсекретити файли Епштейна.
Американського фінансиста Джеффрі Епштейна вперше заарештували у 2008 році. Його засудили за секс із неповнолітніми й організацію проституції. Після 13 місяців у вʼязниці він уклав угоду зі слідством і вийшов на свободу. У 2019 році його звинуватили у торгівлі людьми.
Епштейна затримали 7 липня, а вже 10 серпня 2019 року він вчинив самогубство у камері слідчого ізолятора в Нью-Йорку. Перед цим ФБР виявило тисячі імен відомих людей, політиків, кінозірок та бізнесменів у його записнику.
Ця справа породила теорії змови про те, що уряд начебто приховує зв’язки Епштейна з багатими та впливовими людьми.
Нагадаємо, у червні 2025 року Ілон Маск та Дональд Трамп публічно посварилися через новий законопроєкт про держвитрати. У розпал суперечки мільярдер написав у мережі Х, що чинний президент США нібито згадується в документах Епштейна, якого звинувачували в педофілії та організації проституції.
«Настав час скинути справді велику бомбу: Дональд Трамп є у файлах Епштейна. Це справжня причина, чому вони не були оприлюднені», — йшлося в дописі Маска за 5 червня.
Через два дні Маск видалив цей пост зі своєї сторінки.
Читайте також:
- Трамп подав до суду на The Wall Street Journal через згадку в статті про Епштейна. Він вимагає 10 мільярдів доларів
- Білий дім усунув The Wall Street Journal із преспулу через матеріал про Трампа та Епштейна
- The Wall Street Journal просить суддю відхилити позов Трампа щодо статті про його зв'язки з Епштейном
