
У США вбили подкастера та консервативного політичного активіста Чарлі Кірка
У США вбили подкастера та консервативного політичного активіста Чарлі Кірка


Американський консервативний ведучий подкастів, політичний активіст та прихильник Дональда Трампа Чарлі Кірк помер після замаху під час виступу в університеті Юти. Про це повідомив президент США у соцмережі Truth Social.
«Великий, навіть легендарний Чарлі Кірк помер. Ніхто в Сполучених Штатах Америки не розумів і не мав серця молоді краще, ніж Чарлі. Його любили і шанували ВСІ, особливо я, а тепер його більше немає з нами. Меланія і я висловлюємо співчуття його прекрасній дружині Еріці та родині. Чарлі, ми любимо тебе!» — написав Трамп.
10 вересня в Чарлі Кірка вистрелили під час його виступу в кампусі університету Валлі у штаті Юта. Нападник стріляв з сусідньої будівлі на відстані приблизно 180 метрів. Кірка госпіталізували в критичному стані з пораненням шиї, а присутніх евакуювали з території закладу. Згодом стало відомо, що подкастер загинув.
Керівник ФБР Кеш Патель повідомив на своїй сторінці в іксі, що підозрюваного було затримано, однак уже згодом написав, що після допиту його відпустили. «Наше розслідування триває, і ми продовжуватимемо оприлюднювати інформацію з метою забезпечення прозорості», — зазначив Патель.
Як пише NYT, Чарлі Кірк був співзасновником організації Turning Point USA, що відіграла ключову роль у мобілізації молодих виборців у підтримці Трампа під час виборів 2024 року. Кірк мав 5,3 мільйона підписників в іксі та вів подкаст і радіопрограму «The Charlie Kirk Show».
На своїх ресурсах він критикував провідні медіа, часто поширював дезінформацію та конспірологічні теорії, зокрема щодо євреїв, COVID-19 і фальсифікації виборів 2021 року, а також виступав проти надання військової допомоги Україні. Він також закликав до відновлення дипломатичних зв’язків з Росією та звинувачував Україну в небажанні завершити війну.
Фото: Чарлі Кірк / фейсбук

