
Верховна Рада розгляне законопроєкт Зеленського щодо НАБУ 31 липня, — Стефанчук
Верховна Рада розгляне законопроєкт Зеленського щодо НАБУ 31 липня, — Стефанчук


Верховна Рада України розгляне законопроєкт президента Володимира Зеленського №13533 щодо посилення повноважень НАБУ і САП 31 липня. Про це повідомив голова парламенту Руслан Стефанчук на своїй сторінці у фейсбуці.
«Під час розгляду цього законопроєкту буду пропонувати прийняти його одразу за основу та в цілому, а також підтримати його невідкладне підписання. Крім цього, парламент розгляне й інші важливі законодавчі ініціативи», — написав Стефанчук.
Напередодні президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт №13533 «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України і деяких законодавчих актів України щодо посилення повноважень Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури».
Новий проєкт закону передбачає, зокрема, що генпрокурор не зможе давати вказівки прокурорам САП та здійснювати інші дії, які прямо стосуються реалізації їх повноважень.
- Читайте також: «Люди попросили змін — ми відреагували»: Зеленський прокоментував новий законопроєкт про НАБУ і САП
Нагадаємо, 22 липня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №12414 «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей досудового розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних із зникненням осіб безвісти за особливих обставин в умовах воєнного стану» з правками, згідно з якими Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) стають залежними від рішень генерального прокурора.
Проти ухваленого Радою законопроєкту 22 липня пройшли акції протесту в Києві, Одесі, Львові, Ужгороді, Дніпрі, Сумах та інших містах. Коаліція РПР закликала президента ветувати закон.
Однак увечері того ж дня Володимир Зеленський таки підписав закон про підпорядкування САП і НАБУ генпрокурору.
Представники українського громадянського суспільства оприлюднили заяву, в якій закликали Зеленського і Верховну Раду скасувати закон щодо НАБУ і САП. Автори заяви розцінюють нинішні події як зрив курсу на європейську інтеграцію.
23 липня протести продовжилися. Українці вийшли на мітинги в Києві, Львові, Кривому Розі, Івано-Франківську, Тернополі, Харкові, Ужгороді, Одесі, Луцьку, Миколаєві, Чернігові, Кременчуці, Чернівцях, Дніпрі та Запоріжжі.
Того ж дня під час вечірнього звернення президент Володимир Зеленський сказав, що подасть до Верховної Ради законопроєкт, який «забезпечить силу системі правопорядку», але водночас матиме «всі норми для незалежності антикорупційних інституцій».
24 липня група народних депутатів подала на реєстрацію альтернативний законопроєкт, який передбачає скасування усіх норм щодо НАБУ і САП у законі №12414.
Читайте також:
- «Чого ви переживаєте за агентів ФСБ?»: що говорили в телемарафоні та на Суспільному про ситуацію навколо НАБУ і САП
- Як відреагували активісти, союзники, медіа і російські пропагандисти на втрату незалежності НАБУ і САП
Фото: «Голос України»

