RSF закликала владу Індії притягнути до відповідальності винних у нападі на журналістку Снеху Барве

RSF закликала владу Індії притягнути до відповідальності винних у нападі на журналістку Снеху Барве

24 Липня 2025
0
851
24 Липня 2025
12:20

RSF закликала владу Індії притягнути до відповідальності винних у нападі на журналістку Снеху Барве

0
851
Унаслідок нападу 4 липня медійниця зазнала струсу мозку, переломів кісток обличчя і травм спини. Поліція все ще не заарештувала головних підозрюваних.
RSF закликала владу Індії притягнути до відповідальності винних у нападі на журналістку Снеху Барве
RSF закликала владу Індії притягнути до відповідальності винних у нападі на журналістку Снеху Барве

Міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF) закликала владу Індії притягнути до відповідальності винних у нападі на журналістку видання Samarth Bharat Pariwar Снеху Барве 4 липня та боротися з безкарністю за злочини, скоєні проти медійників.

4 липня Снеха Барве вирушила до міста Манчар у штаті Махараштра для репортажу. Місцеві жителі повідомили їй про незаконний будівельний майданчик на руслі річки, який може спричинити затоплення. Коли журналістка прибула на місце, її оточило дванадцять чоловіків. Серед них був підрядник, відповідальний за будівництво, Падуранг Морде. Чоловіки били Снеху Барве дерев'яними брусками по обличчю і спині та не зупинилися навіть після того, як вона втратила свідомість.

Медійниця зазнала струсу мозку, переломів кісток обличчя і травм спини. Вона залишалася непритомною майже 48 годин після нападу та досі перебуває під наглядом лікарів. Попри це, журналістка має намір повернутися до роботи, щойно одужає.

Попри відеодокази нападу на Снеху Барве, поліція міста спочатку відмовилася реєструвати повідомлення журналістки. І хоча правоохоронці таки зробили це через обурення громадськості, звинувачення у спробі вбивства досі не висунули, а головних підозрюваних, включаючи підрядника, не заарештували.

За словами офіцерів, напад є випадком «серйозних тілесних ушкоджень», «акту залякування» та «незаконного зібрання». Як зауважили в RSF, поліція проігнорувала закон штату Махараштра, який захищає журналістів, що стали жертвами нападу під час виконання їхньої роботи. Закон передбачає покарання до трьох років ув'язнення.

Після нападу на Снеху Барве її родичі стали об'єктом кампаній залякування. За даними RSF, люди з оточення ймовірних нападників відвідували село журналістки, щоб словесно переслідувати її близьких.

«Кадри нападу на Снеху Барве є жахливими. Насильницький характер цього нападу на журналістку під час репортажу вимагає відповідного покарання винних. Ці дії очевидно рівносильні замаху на вбивство і повинні кваліфікуватися як такі.

RSF закликає до перекваліфікації звинувачень, арешту нападників та проведення неупередженого та ефективного розслідування, щоб цих злочинців можна було притягнути до відповідальності. Цей жахливий злочин не може залишитися безкарним. Труднощі, з якими зіткнулася Снеха Барве під час подання скарги, також вимагають внутрішнього поліцейського розслідування», — сказала редакційна директорка RSF Анн Боканде.

Снеха Барве вже кілька років документує експлуатацію навколишнього середовища, а також змову між місцевими обраними посадовцями та промисловими групами. За свою розслідувальну роботу репортерка неодноразово зазнавала залякування і насильства.

Після написання критичного репортажу про колишнього депутата парламенту в липні 2024 року чоловік надіслав Снесі Барве погрози смертю. Журналістка подала скаргу щодо інциденту, яку пізніше було відхилено. У лютому 2025 року Снеха Барве зазнала фізичного нападу біля свого офісу за репортаж про поганий стан місцевої дороги.

За даними RSF, з 2014 року щонайменше 13 з 28 журналістів, убитих в Індії, висвітлювали теми довкілля.

Нагадаємо, 21 липня на півдні Філіппін застрелили місцевого ведучого Radio WOW FM Ервіна Лабітада Сеговію, який вів програму, присвячену соціальним питанням та місцевому самоврядуванню. За даними поліції, за Сеговією стежили двоє підозрюваних на мотоциклі.

Фото: RSF

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
851
Читайте також
21.07.2025 16:00
Валерія Буняк
«Детектор медіа»
1 238
07.05.2025 15:45
Валерія Буняк
«Детектор медіа»
744
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду