США розпочали офіційну процедуру щодо виходу зі складу ЮНЕСКО

США розпочали офіційну процедуру щодо виходу зі складу ЮНЕСКО

23 Липня 2025
0
509
23 Липня 2025
10:59

США розпочали офіційну процедуру щодо виходу зі складу ЮНЕСКО

0
509
За даними Державного департаменту США, вихід набуде чинності 31 грудня 2026 року.
США розпочали офіційну процедуру щодо виходу зі складу ЮНЕСКО
США розпочали офіційну процедуру щодо виходу зі складу ЮНЕСКО

США розпочали офіційну процедуру щодо виходу країни зі складу Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО). Про це було повідомлено в листі на ім’я генеральної директорки організації Одрі Азуле, йдеться в заяві Державного департаменту США.

За словами Держдепу, подальша участь у ЮНЕСКО не відповідає національним інтересам США.

«ЮНЕСКО працює над просуванням суперечливих соціальних та культурних причин і зберігає надмірну увагу до Цілей сталого розвитку ООН, глобалістського, ідеологічного порядку денного міжнародного розвитку, що суперечить нашій зовнішній політиці "Америка понад усе". Рішення ЮНЕСКО прийняти "Державу Палестина" до складу як державу-члена є вкрай проблематичним, суперечить політиці США та сприяло поширенню антиізраїльської риторики в організації», — йдеться в заяві відомства. 

Там додали, що подальша участь США в міжнародних організаціях зосереджуватиметься на просуванні американських інтересів.

Відповідно до статті II(6) Статуту ЮНЕСКО, вихід США набуде чинності 31 грудня 2026 року. До цього часу країна залишатиметься членом організації.

Нагадаємо, раніше видання The New York Post з посиланням на представників Білого дому повідомило про те, що Дональд Трамп вирішив вивести США з ЮНЕСКО. Серед причин — програми організації, що стосуються різноманіття, інклюзивності та расової рівності, а також нібито її пропалестинська та прокитайська упередженість.

Зокрема, ЮНЕСКО нібито використовувала Виконавчий комітет для просування антиізраїльських і антиєврейських заходів, зокрема визнаючи єврейські святі місця «палестинським всесвітнім спадком». До того ж Пекін є другим за величиною спонсором ЮНЕСКО, а китайські громадяни обіймають керівні посади.

Трамп уже виводив США зі складу ЮНЕСКО у 2017 році, посилаючись на упередженість організації проти Ізраїлю. У 2023 році Джо Байден відновив членство, заявивши, що присутність США в організації необхідна для протидії зростанню китайського впливу.

Фото: UNESCO

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
509
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду