Ув'язнена в Азербайджані журналістка Севіндж Вагіфгізі засудила бездіяльність Заходу у відповідь на репресії проти медійників

Ув'язнена в Азербайджані журналістка Севіндж Вагіфгізі засудила бездіяльність Заходу у відповідь на репресії проти медійників

23 Липня 2025
0
707
23 Липня 2025
09:55

Ув'язнена в Азербайджані журналістка Севіндж Вагіфгізі засудила бездіяльність Заходу у відповідь на репресії проти медійників

0
707
У своєму листі до RSF вона написала, що уряд Азербайджану намагається змусити незалежних журналістів та критиків уряду емігрувати, ізолювати їх від суспільства та змусити їх почуватися відчуженими.
Ув'язнена в Азербайджані журналістка Севіндж Вагіфгізі засудила бездіяльність Заходу у відповідь на репресії проти медійників
Ув'язнена в Азербайджані журналістка Севіндж Вагіфгізі засудила бездіяльність Заходу у відповідь на репресії проти медійників

Головна редакторка незалежного медіа Abzas Media Севіндж Вагіфгізі, яку засудили до дев'яти років позбавлення волі за сфабрикованими звинуваченнями, у листі до міжнародної організації «Репортери без кордонів» (RSF) засудила бездіяльність західних країн у відповідь на репресії проти працівників медіа та критиків уряду. Про це йдеться на сайті RSF.

«Наразі в Азербайджані перебуває майже 400 політичних в'язнів. Одне речення, яке ми часто чуємо від членів родини та адвокатів, які нас відвідують, це: "вас забули". Це результат бездіяльності міжнародних організацій, які мають вплив на уряд, та західних лідерів, які стверджують, що дотримуються демократичних принципів, але закривають очі на майже 400 політичних в'язнів у країні. Вони просто кажуть, що "занепокоєні" арештами, та йдуть далі. Але їхня "занепокоєність" не турбує Ільхама Алієва (президента Азербайджану. — Ред.). Ось чому політичні арешти в Азербайджані продовжуються», — написала редакторка у своєму листі.

Севіндж Вагіфгізі звернула увагу на те, що після зустрічі з Ільхамом Алієвим західні лідери в інтерв'ю кажуть, що обговорювали з президентом питання енергетики, безпеки, тоді як права людини часто відсуваються на другий план.

«А оскільки Алієв не стикається з реальним тиском, він може засудити журналістів Abzas до 59 років і 6 місяців ув'язнення. Тому що західні організації та лідери продовжують тиснути руку, яка надягає кайданки на його критиків», — вважає журналістка.

На її думку, уряд Азербайджану намагається змусити незалежних журналістів та критиків уряду емігрувати, ізолювати їх від суспільства та змусити їх почуватися відчуженими.

«Те, що ми займаємося критичною журналістикою, не означає, що уряд може сказати нам, що нам тут не місце. У країні, яка вже залежить від імпорту, правда не повинна залежати від іноземних джерел. Ми хочемо жити в цій країні, працювати у вільному медіасередовищі, правдиво повідомляти та жити, не відчуваючи загрози. Цього прагнули 29 журналістів, які зараз перебувають під вартою. Ми хотіли виконувати свою роботу вільно, без погроз чи тиску. Але для уряду кожне питання розглядається як втручання. Вони не хочуть втручання — вони хочуть послуху без питань», — ідеться в листі. 

RSF закликали до негайного звільнення Вагіфгізі та її 24 ув'язнених колег.

«Зі своєї камери в Баку Севіндж Вагіфгізі надсилає потужне послання, яке відображає її невпинну боротьбу за свободу преси перед обличчям державних репресій. "Репортери без кордонів" поділяють її звернення та закликають міжнародну спільноту вжити заходів та забезпечити її негайне звільнення, а також свободу 24 інших журналістів, свавільно ув’язнених в Азербайджані», — прокоментувала керівниця відділу RSF у Східній Європі та Центральній Азії Жанна Кавельє.

Нагадаємо, шестеро співробітників Abzas Media перебувають під арештом щонайменше 15 місяців, а журналіста «Радіо Свобода» Фаріда Мехралізаду затримали в травні 2024 року. У RSF кажуть, що судовий процес проти Abzas Media є частиною кампанії влади проти незалежної журналістики. 

31 березня RSF  закликали владу Азербайджану звільнити редакторку Abzas Media Севіндж Вагіфгізі та інших затриманих медійників.

20 червня сімох азербайджанських журналістів, включно з Севіндж Вагіфгізі, було засуджено до термінів від семи до дев’яти років позбавлення волі за сфабрикованими звинуваченнями у «контрабанді іноземної валюти».

Дев’ять років ув’язнення отримали директорка Улві Гасанлі, головна редакторка Севіндж Вагіфгізі та журналіст Хафіз Бабалі; вісім років — журналістки Нарґіз Абсаламова та Ельнара Ґасимова; сім років і шість місяців присудили заступникові директора Магаммаду Кекалову. Також у цій справі був засуджений журналіст азербайджанської служби «Радіо Свобода» Фарід Мехралізада — йому призначено дев’ять років позбавлення волі.

За даними RSF, наразі в тюрмах Азербайджану утримують 25 журналістів — більшість із них також засуджена за звинуваченням у «контрабанді іноземної валюти».

Фото: RSF

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
707
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду