
МКСК визнало компанії Святослава Вакарчука та «Підпільний стендап» критично важливими в умовах війни
МКСК визнало компанії Святослава Вакарчука та «Підпільний стендап» критично важливими в умовах війни


Міністерство культури та інформаційної політики надало компаніям ТОВ «Суперсиметрія» (засновник — Святослав Вакарчук) і ТОВ «Підпільний стендап» (створений коміком Святославом Загайкевичем) статус критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.
Відповідні накази були оприлюднені у період з 9 травня по 16 липня 2025 року. Обидві компанії також визнані важливими для забезпечення потреб Збройних сил України та інших військових формувань.
ТОВ «Суперсиметрія» володіє правами на твори гурту «Океан Ельзи», а «Підпільний стендап» є одним із найвідоміших українських стендап-проєктів.
Хто ще отримав або підтвердив статус критично важливого підприємства:
- медіакомпанії: «УНІАН ТБ», Інтерфакс-Україна, «1+1 Україна», «Бігуді», «Буковинська хвиля», «Українська радіо група»;
- видавництва: «Академія», «Антологія», «Харківська книжкова фабрика “Глобус”»;
- установи культури: Центр Довженка, Національний музей мистецтв імені Ханенків;
- консалтингові та ІТ-компанії: «Веданта-експерт», «Нью фрідом», «Поларт», «ПКА Груп», СЕС «Сіріус Україна».
Наприкінці 2024 року Кабмін оновив порядок бронювання працівників від мобілізації (постанова №1332). Згідно з ним, підприємства мають підтверджувати статус критично важливих через портал «Дія». Однією з ключових умов є середня зарплата від 20 тисяч гривень упродовж кварталу.
Нагадаємо, у грудні Міністерство культури та стратегічних комунікацій надало статус критично важливого для економіки в особливий період виданню Associated Press, а також підтвердило цей статус низці медіа, зокрема НСТУ, Укрінформу, ВВС, «УНІАН ТБ» та іншим.
7 лютого МКСК затвердило оновлені критерії для визначення організацій, які мають важливе значення для національної економіки в сфері культури та в інформаційній сфері.
Критерії для підприємств в інформаційній сфері дещо розширилися, зокрема в переліку з’явилися суспільні медіасервіси, ті, які досліджують телеаудиторію з використанням власної ТВ-панелі, які поширюють друковані медіа на прифронтових та деокупованих територіях, які сприяють держуправлінню в системі видавництва і поліграфії та зберігають резервний фонд підручників.
