
Черкаське медіа «18000» заявило про тиск через розслідування щодо черкаського судді
Черкаське медіа «18000» заявило про тиск через розслідування щодо черкаського судді


Черкаське медіа «18000» повідомило про тиск на редакцію та журналістку Ірину Малюкову через розслідування, опубліковане понад рік тому. Йдеться про матеріал «Квартира за 11 млн у спадщину і власний причал: найбільші витрати черкаських можновладців», у якому, зокрема, аналізували майнові декларації судді Придніпровського райсуду Черкас Владислава Константина. Про це йдеться у повідомленні на сайті медіа.
Як заявила команда «18000», 9 липня редакція отримала листа від слідчої Головного управління Нацполіції в Черкаській області Ольги Дадяк. У листі запитували документи, пов’язані з журналістською діяльністю Малюкової. Згодом її викликали на допит, який відбувся 15 липня.
У розслідуванні, оприлюдненому 15 квітня 2024 року на YouTube-каналі«18000», журналістка розповіла, що в 2022 році родина судді звела будинок площею 297 м² біля Черкас і оформила його на дружину Константина, чий задекларований дохід, на думку редакції, не дозволяє пояснити походження майна.
Після публікації суддя звернувся до поліції, і було відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 376 Кримінального кодексу України — «втручання в діяльність судді з метою перешкодити виконанню ним службових обов’язків або добитися винесення неправосудного рішення».
Редакція розцінює ці дії як тиск і спробу перешкодити роботі журналістів.
«У своїй роботі ми керуємося законами України та журналістськими стандартами. Відкриття провадження — це переслідування, спрямоване на створення проблем для журналістки та всієї редакції», — йдеться в офіційній заяві медіа.
Наразі редакція співпрацює з юристами Інституту розвитку регіональної преси для захисту прав журналістки та захисту свободи слова.
Нагадаємо, що експерти ІМІ зафіксували сім випадків порушення свободи слова в Україні у червні 2025 року. Йдеться про два злочини проти медіа та журналістів, які скоїла Росія, та п'ять випадків порушення свободи слова, що не пов'язані з російською війною проти України.
Фото: «18000»
