
До 27 липня — прийом заявок на грант для висвітлення правосуддя щодо воєнних злочинів спільно з JusticeInfo.net
До 27 липня — прийом заявок на грант для висвітлення правосуддя щодо воєнних злочинів спільно з JusticeInfo.net


Журналісти можуть подавати заявки на грант для створення матеріалів з висвітлення правосуддя щодо воєнних злочинів в Україні. Про це повідомила комунікаційна команда проєкту JusticeInfo.net.
Спеціалізований сайт новин JusticeInfo.net працює під егідою швейцарської організації Fondation Hirondelle, присвячений висвітленню міжнародних та перехідних процесів у сфері правосуддя по всьому світу. Ресурс також розповідає про Україну та підтримує публікації українських журналістів щодо воєнних злочинів з моменту повномасштабного вторгнення Росії.
Організатори очікують матеріали за однією з п’яти тем:
- злочини проти культурної спадщини (які твори мистецтва та артефакти були викрадені Росією з музеїв, церков та приватних колекцій, які справи розслідуються, і чи може таке мародерство вважатися воєнним злочином);
- трибунал за злочин агресії (як готується Україна до створення підтриманого ЄС трибуналу, як національні суди можуть доповнити міжнародне правосуддя, які справи демонструють пріоритети прокурорів);
- суд над російськими військовими (хто засуджений, за які злочини, скільки відбувають покарання в Україні, а скільких обміняли);
- примусове переміщення дітей (як розслідуються факти депортації українських дітей до Росії, які є механізми повернення, і наскільки вони дієві);
- захист свідків під час війни (як функціонують програми захисту свідків, як забезпечується безпека тих, хто дає свідчення у справах щодо воєнних злочинів та національної безпеки, зокрема на прифронтових територіях).
У межах проєкту можна працювати як над історіями, що ґрунтуються на конкретних справах, так і над аналітичними оглядами, що стосуються ширшого контексту стратегій та підходів прокуратури. Матеріали можуть бути в різних форматах (друк / онлайн / радіо / аудіо / телебачення).
Грант у розмірі до 1 500 швейцарських франків (приблизно 78 000 грн) нададуть 10 відібраним кандидатам (половина суми після відбору, друга половина — після публікації). Учасники також будуть запрошені на редакційний воркшоп у Києві або Львові у вересні (тривалість — 3 дні), а також на тренінг із безпеки наприкінці вересня або в жовтні (2 дні).
Подати заявку можуть українські журналісти, що працюють у регіональних медіа (постійно або як фрилансери). Фрилансери повинні надати лист-зобов’язання від медіа, яке опублікує матеріал. Пропозиції мають бути орієнтовані на місцеву українську аудиторію.
Період реалізації: серпень — листопад 2025 року. Кінцевий термін публікації матеріалів — 30 листопада 2025 року.
Подати заявку можна до 27 липня 2025 року на адресу grantsukraine@hirondelle.org. У заявці обсягом максимум дві сторінки мають бути вказані:
- ім’я, адреса, контактні дані;
- назва медіа (додайте лист підтвердження зацікавленості від редактора);
- тип медіа;
- коротко про медіа: розмір аудиторії, які спільноти охоплює, де розташована редакція;
- посилання на сайт або приклади матеріалів;
- ідея матеріалу (до 10 речень);
- формат: друк, онлайн, відео, мультимедіа;
- як ви працюватимете над історією (джерела тощо);
- які очікуєте труднощі та які нові навички чи знання вам потрібні;
- орієнтовний бюджет;
- чому ви хочете взяти участь у програмі.
Нагадаємо, під час Конференції з відновлення України в Римі Європейський Союз (ЄС) та Україна представили конкурс проєктів на суму 1,5 мільйона євро в рамках флагманської ініціативи Ukraine2EU — Програма підтримки інтеграції з ЄС для України.
Конкурс, запланований на 1 серпня 2025 року, розроблений для того, щоб надати українським організаціям громадянського суспільства можливість безпосередньо сприяти узгодженню України з законодавством ЄС та її загальним зусиллям щодо інтеграції з ЄС.
