
LIGA.net доповнила персональні кабінети користувачів можливістю формувати плейлисти з матеріалів, озвучених ШІ
LIGA.net доповнила персональні кабінети користувачів можливістю формувати плейлисти з матеріалів, озвучених ШІ


Видання LIGA.net оновило персональні кабінети користувачів та додало можливість формувати плейлисти з текстів медіа, озвучених за допомогою штучного інтелекту. Про це «Детектору медіа» розповіла головна редакторка LIGA.net Юлія Банкова.
За її словами, упродовж останніх шести місяців команда переосмислювала модель підписки, тестувала рішення та спілкувалися з читачами і підписниками для розуміння їхніх потреб і запитів. Оновлення кабінету та перехід на формат підписки Liga Pro є першими кроками до покращення взаємодії з виданням, зазначила Юлія Банкова.
Вона розповіла, що згідно з результатами їхніх досліджень, користувачі дедалі частіше читають матеріали вибірково, за цікавими їм темами, а також часто зберігають тексти в закладках. У попередній версії кабінету LIGA.net читачам вже пропонували інструмент збереження текстів. Наразі ж його доповнили плейлистом з матеріалами, які можна прослухати навіть на замкненому екрані та зі зміною швидкості.
«Це допомагає читачеві не губитися в потоці, а натомість повертатися до важливого в чітко зрозумілому для нього місці. До того ж кожен може обрати свій зручний формат — читати або слухати, як подкаст, аудіокнижку чи музику», — пояснила Юлія Банкова.
Скриншот: Юлія Банкова
За словами Юлії Банкової, медіа застосовує штучний інтелект для озвучення текстів з 2024 року і наразі використовує кілька рішень на базі українських голосів, «які звучать максимально природно й емоційно доречно». Утім, ШІ-озвучку мають не всі матеріали.
Зокрема, цієї весни видання запустило новий формат «Думки вголос» — аудіопогляди експертів та інтелектуалів їхнім власним голосом.
«Цей формат не дублюється текстово, адже цінність саме в тому, щоб почути напряму думки та інтонацію того, хто їх говорить. “Думки вголос” теж можна зберігати в плейлист у кабінеті користувача», — розповіла редакторка.
Наразі аудіоформати на сайті LIGA.net доступні лише для підписників.
На запитання про кількість закритих матеріалів на сайті Юлія Банкова відповіла, що торік редакція вибірково обмежувала доступ до 30% статей, а з початку 2025 року частку закритих від загального обсягу ексклюзивних текстів збільшили до близько 80%.
«Ми залишаємось відкритим медіа в контексті суспільно важливих тем та новин. Аналітичні ж статті й ексклюзивні формати, що потребують більше часу та ресурсу, пропонуємо за підпискою. Це наша чесна модель співпраці з читачами. І вона дає свій результат — підписки і залученість зростають.
Чи втратили ми у відвідуваності сайту загалом? Ні. Можу сказати навіть більше — перегляди довгих матеріалів (які ми закриваємо) системно зростають і в червні цього року досягли максимуму з 2021 року (не враховуючи кількох перших місяців після повномасштабного вторгнення)», — поділилася Юлія Банкова.
Раніше співвласник і СЕО групи компаній «Ліга» Дмитро Бондаренко також розповідав в інтерв'ю «Детектору медіа» про плани збільшити частку закритих матеріалів до 50—70%, залишаючи відкритими суспільно важливі матеріали, а також новини. Станом на березень цього року надходження від пейволу складали 10% від усіх їхніх доходів, включно з грантами, рекламою, передплатою, комерцією тощо.
Детальніше про розвиток Liga.net в умовах великої війни, проблему журналістських кадрів, перспективи вітчизняного медіаринку та ймовірність продажу видання можна прочитати тут.
Нагадаємо, кропивницьке онлайн-видання «Гречка» для сайту під'єднало новий ШІ-інструмент — автоматизоване відеоначитування новин. Наразі 906 матеріалів на сайті мають відео та озвучення.
Раніше медіа Vector у партнерстві з українським стартапом, що працює з голосовими моделями, Respeecher також запустило функцію озвучування своїх статей за допомогою технологій штучного інтелекту.
У листопаді 2024 року ми також повідомляли про те, що 24 канал оновив функцію аудіоновин на сайті, запустивши озвучення голосом ведучої Катерини Соляр за допомогою технології штучного інтелекту. Аудіоновини наближені до людської мови та враховують манеру подачі інформації й тон ведучої.
Фото: LIGA.net
