Києво-Печерська лавра назвала «непублічною» інформацію про те, хто став її новим прессекретарем

Києво-Печерська лавра назвала «непублічною» інформацію про те, хто став її новим прессекретарем

9 Липня 2025
0
976

Києво-Печерська лавра назвала «непублічною» інформацію про те, хто став її новим прессекретарем

0
976
Таку відповідь заповідник надіслав на запит «Детектора медіа» про те, що стало причиною завершення роботи колишньої прессекретарки заповідника Олесі Крамаренко і хто обійняв цю посаду замість неї.
Києво-Печерська лавра назвала «непублічною» інформацію про те, хто став її новим прессекретарем
Києво-Печерська лавра назвала «непублічною» інформацію про те, хто став її новим прессекретарем

Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» назвав «непублічною» інформацію про те, хто став його новим прессекретарем. 

2 липня «Детектор медіа» звернувся до заповідника із запитом про те, що стало причиною завершення роботи колишньої прессекретарки Олесі Крамаренко і хто обійняв цю посаду замість неї. 9 липня представники Лаври у своєму листі відповіли, що запитувана інформація «не відноситься до публічної».

Вони послалися на те, що відповідно до ч. 1 ст. 13 Закону «Про доступ до публічної інформації», розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються, зокрема, «юридичні особи, що фінансуються з державного, місцевих бюджетів, бюджету АР Крим, — стосовно інформації щодо використання бюджетних коштів».

«Заповідник, відповідно до пункту 2 частини 1 статті 13 Закону є юридичною особою, що фінансується з державного бюджету, а відтак має право розповсюджувати інформацію виключно щодо використання бюджетних коштів та в розумінні Закону не є розпорядником запитуваної інформації. Відповідно, в розумінні Закону, запитувана інформація не відноситься до публічної», — йдеться у відповіді заповідника.

2 липня стало відомо, що прессекретарка Києво-Печерської лаври Олеся Крамаренко пішла з посади, яку обіймала з квітня 2023 року. Сама Крамаренко у розмові з «Детектором медіа» сказала, що однією з ключових причин її рішення стало «безпідставне та протиправне звільнення Максима Остапенка з посади генерального директора».

Нагадаємо, 22 травня стало відомо про звільнення генерального директора Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Максима Остапенка. За даними МКСК, його звільнили через «неналежне виконання умов контракту та виявлені порушення у діяльності заповідника» на підставі доповідної записки директора Департаменту захисту та збереження культурної спадщини МКСК Володимира Шорнікова.

Водночас міністр Микола Точицький заявив, що звільнення Остапенка є «відповіддю на його слабку позицію» у виконанні закону про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, пов’язаних із Росією, і результат року його роботи «не є адекватним викликам національної безпеки, з якими стикається українське суспільство».

Сам Остапенко сказав, що йому не надали жодних пояснень та попереджень перед звільненням, а також офіційних зауважень щодо його роботи. Водночас, за його словами, протягом останніх тижнів ширились чутки про «залаштункову боротьбу за контроль над Лаврою». За словами Остапенка, ввечері 21 травня йому зателефонував Шорніков та попросив про термінову зустріч. Представники Департаменту приїхали до Остапенка близько 20:30 та показали наказ про звільнення.

В інтерв'ю «Детектору медіа» Максим Остапенко повідомив, що шукає юридичні шляхи для оскарження свого нещодавнього звільнення з посади гендиректора національного заповідника.

Водночас Микола Точицький заявив, що відстоюватиме своє рішення щодо звільнення гендиректора Лаври.

Фото: сайт Києво-Печерської лаври

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
976
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду