В Ужгороді відбудеться четвертий кінофестиваль «Кіно сусідів»

В Ужгороді відбудеться четвертий кінофестиваль «Кіно сусідів»

8 Липня 2025
0
571

В Ужгороді відбудеться четвертий кінофестиваль «Кіно сусідів»

0
571
Цьогоріч до програми фестивалю ввійшли дев'ять повнометражних фільмів, чотири блоки короткого метру і три ретроспективні стрічки.
В Ужгороді відбудеться четвертий кінофестиваль «Кіно сусідів»
В Ужгороді відбудеться четвертий кінофестиваль «Кіно сусідів»

З 6 по 10 серпня в Ужгороді відбудеться 4-й щорічний Міжнародний кінофестиваль «Кіно cусідів», де покажуть фільми зі Словаччини, Угорщини, Чехії, Австрії, Польщі та Румунії. Про це повідомили організатори фестивалю.

Повідомляється, що покази проходитимуть на двох локаціях: просто неба в Ужгородському замку та в кінотеатрі Multiplex у ТРЦ Pannonia. Вхід на всі події фестивалю вільний за умови попередньої реєстрації.

Форма реєстрації з’явиться за тиждень до старту фестивалю на сайті kinosusidiv.com.

Цьогоріч до програми фестивалю ввійшли дев'ять повнометражних фільмів, чотири блоки короткого метру і три ретроспективні стрічки.

Також на фестивалі покажуть польську драму «Під вулканом» Даміана Коцура, що розповідає історію української родини, яка за одну ніч перетворилася з туристів на біженців. Ця стрічка представляла Польщу у відборі на премію «Оскар» у номінації «Найкращий міжнародний фільм».

Частина програми буде розповідати про різні історичні події і їхній вплив на суспільство.

Так румунська картина «Новий рік, що так і не настав» Богдана Мурешану розкаже про останні дні режиму диктатури Чаушеску. Ця стрічка здобула нагороду як найкращий фільм секції «Горизонти» на Венеційському кінофестивалі.

Чеський трилер «Хвилі» Їржі Мадла фокусується на подіях Празької весни, яка завершилася вторгненням радянських військ. У 2024 році фільм здобув приз глядацьких симпатій на фестивалі в Карлових Варах і став чеським номінантом на «Оскар».

Ще чотири фільми розповідатимуть історії довкола підлітків та студентів.

Угорська драма «Вивчений урок» Балінта Сімлера покаже проблеми угорської системи освіти, де реалії шкільного життя стають викликом для кожного учасника процесу, а молода вчителька повстає проти архаїчних шкільних методів. Стрічка отримала спеціальну відзнака журі на кінофестивалі в Локарно.

Австрійська драма «Джіна» Ульріке Кофлер створює жіночий портрет трьох поколінь однієї сімʼї з погляду 9-річної дитини. Фільм став призером Австрійського кінофестивалю та фестивалю Bergamo Film Meeting.

Драма «DJ Ahmet» Ґеорґі М. Унковскі розповідає історію 15-річного підлітка з македонського села, для якого музика — це спосіб втекти від буденності, батьківських очікувань та суспільного консерватизму. Стрічка, знята в копродукції Чехії, Македонії, Сербії та Хорватії, отримала спеціальну відзнаку журі на фестивалі Sundance (конкурс World Cinema Dramatic).

Доповнить цю програму також словацька coming-of-age драма «Вгорі небо, а в долині я» Катаріни Ґраматової про 15-річного Енріке, який, допомагаючи матері, стикається з вибором: дотримуватися своїх цінностей чи назавжди розлучитися з матір'ю. Прем'єра фільму відбулася в Токіо.

Угорська документальна анімація «Блакитний пелікан» Ласло Чакі розповідає про трьох молодих хлопців, які підробляючи міжнародні залізничні квитки, відкривають для цілого покоління можливість пізнати зовнішній світ під час падіння залізної завіси. Фільм був номінований на «Найкращий фільм» у секції Contrechamp на найбільшому фестивалі анімації в Ансі.

Для молодшої аудиторії фестивалю покажуть сімейний анімаційний фільм «Динозаврик», який критики порівнюють з найкращими роботами студії Pixar. Режисер стрічки — Войцех Вавщик, який раніше працював над візуальними ефектами у фільмі «Я, робот», а музику для мультфільму створив композитор відеоігор Міколай Строїнський, автор саундтреку до гри «Відьмак 3».

У межах ретроспективних показів демонструватимуться стрічки Аґнешки Голланд («Провінційні актори», відзначена на Каннському кінофестивалі в 1980-му), Кшиштофа Зануссі («Захисні кольори», висувалась Польщею на «Оскар» як «Найкращий міжнародний фільм») та Кшиштофа Кесльовського («Кінолюбитель», отримала нагороду на Берлінському кінофестивалі в 1980-му).

Ці три фільми — частина кураторської програми Варшавської кіношколи, яка знайомить людей із течією в польському кінематографі, відомою як «Кіно морального неспокою».

Програма короткого метру, сформована спільно з фестивалями-партнерами BOO (Чехія), Kino Usmev (Словаччина), фундацією Ad Arte (Польща) та Варшавською кіношколою (Польща), включає анімаційні фільми для дітей та всієї сім’ї, українську анімацію, адаптовану для людей з РАС (розладом аутистичного спектру), короткометражні фільми українських випускників Варшавської кіношколи до її 20-річчя та добірку короткого метру з країн Вишеградської четвірки.

Частиною фестивалю «Кіно сусідів» стане також освітня секція, де всі охочі зможуть долучитися до воркшопів, які проводитимуть запрошені іноземні партнери.

Фестиваль «Кіно сусідів», заснований у 2022 році, організовує команда KyivMusicFilm та Київського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів (KISFF) за підтримки Посольства Австрійської Республіки в Україні та Румунського культурного інституту.

Проєкт співфінансується урядами Чеської Республіки, Угорщини, Польщі та Словаччини в рамках Вишеградського гранту від Міжнародного Вишеградського фонду, місія якого — просування ідей сталого регіонального співробітництва в Центральній Європі.

Нагадаємо, що на 59-му міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах відбулася світова премʼєра документального фільму «Дівія» режисера та військовослужбовця Дмитра Грешка.

Фото надане організаторами

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
571
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду