Помер український митець Володимир Наумець

Помер український митець Володимир Наумець

7 Липня 2025
0
3106

Помер український митець Володимир Наумець

0
3106
Для Музею сучасного мистецтва Одеси Володимир Наумець був особливо близькою постаттю.
Помер український митець Володимир Наумець
Помер український митець Володимир Наумець

Помер український митець, перший одеський концептуаліст, представник нонконформістського напряму мистецтва, майстер живопису, графіки, відеоарту та перформансів Володимир Наумець.

Про це йдеться у повідомленні Музею сучасного мистецтва Одеси в інстаграмі. 

У повідомленні йдеться, що для Музею сучасного мистецтва Одеси Володимир Наумець був особливо близькою постаттю, а значна частина його творчого доробку зберігається в його фондах та доступна для майбутніх поколінь. 

«Відхід Володимира Наумця — це величезна втрата для мистецької спільноти України та світу. Його творча спадщина назавжди залишиться невичерпним джерелом натхнення та предметом глибокого вивчення», — йдеться у повідомленні музею.

Володимир Наумець народився у Львові у 1945 році. Художню освіту здобував спочатку в Одеському державному художньому училищі, а згодом — у Московському вищому художньо-промисловому училищі, пише «Суспільне Культура».

У 1970-х роках активно брав участь у неофіційних виставках в Одесі, ставши важливою фігурою нонконформістського мистецького руху. Наприкінці 70-х — на початку 80-х приєднався до кола московських концептуалістів, розширюючи власний художній пошук у межах нових ідей і форм.

У 1989 році Наумець емігрував до Німеччини, де зосередився, зокрема, на створенні монументальних мозаїчних проєктів. Його внесок у цю сферу був визнаний на міжнародному рівні: у 1998 році він став членом Міжнародної асоціації художників-мозаїстів.

Творчість Наумця відзначалася синтезом абстрактного живопису з елементами іконописної традиції. Він був одним із перших в Україні, хто активно працював з інсталяцією, експериментуючи з новими медіа — зокрема, інтегруючи у свої об’єкти світлові фігури з неонових трубок, створюючи глибоко концептуальні та візуально потужні художні висловлювання.

Фото:  Музей сучасного мистецтва Одеси / інстаграм

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
3106
Читайте також
09.07.2025 08:28
Мар'яна Зінченко
«Детектор медіа»
6 503
03.07.2025 11:53
Валерія Буняк
«Детектор медіа»
37 533
30.06.2025 19:44
Мар'яна Зінченко
«Детектор медіа»
1 130
15.06.2025 16:02
Діана Горон
«Детектор медіа»
9 664
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду