
Ілон Маск оголосив про створення «Американської партії»


У суботу, 5 липня, мільярдер і підприємець Ілон Маск оголосив про створення нової політичної партії, сказавши що «великий, гарний, податковий закон» президента Дональда Трампа призведе до банкрутства США. Про це пише Reuters.
4 липня, у День незалежності США, Маск розпочав опитування на своїй сторінці в X щодо того, чи слід створити нову політичну партію та отримати «незалежність від двопартійної системи». Близько 65% користувачів проголосували за.
«З перевагою 2 до 1 ви захотіли нову політичну партію, і ви її отримаєте. Коли мова заходить про банкрутство нашої країни через витрати і корупцію, виходить, що ми живемо в однопартійній системі, а не в демократії. Сьогодні Американська партія створена, щоб повернути вам вашу свободу», — написав Ілон Маск наступного дня.
By a factor of 2 to 1, you want a new political party and you shall have it!
— Elon Musk (@elonmusk) July 5, 2025
When it comes to bankrupting our country with waste & graft, we live in a one-party system, not a democracy.
Today, the America Party is formed to give you back your freedom. https://t.co/9K8AD04QQN
Заява Маска пролунала після того, як Трамп у п'ятницю, 4 липня, підписав свій самопроголошений «великий, гарний» закон про зниження податків та витрат, проти якого рішуче виступив мільярдер.
Заяви Ілона Маска викликали невдоволення інвесторів. Інвестиційна фірма Azoria Partners відкладе лістинг біржового фонду (допуск цінних паперів до торгів на фондовій біржі — ред.) Tesla, повідомив генеральний директор Azoria Джеймс Фішбек.
Фішбек просить раду директорів Tesla зʼясувати політичні амбіції Маска. За його словами, заяви про партію підривають довіру акціонерів до минулих заяв мільярдера, що він більше зосередиться на бізнесі після звільнення з державної служби в травні.
Як пише Reuters, республіканці висловили стурбованість тим, що періодична ворожнеча Маска з Трампом може зашкодити їхнім шансам зберегти більшість на проміжних виборах до Конгресу у 2026 році.
Ворожнеча з Дональдом Трампом також призвела до кількох різких падінь ціни акцій автомобільної компанії Tesla, яку очолює Ілон Маск.
Нагадаємо, з початку другого терміну Дональда Трампа на посаді президента США Ілон Маск очолював Департамент ефективності уряду (DOGE), спрямований на скорочення державних витрат.
29 травня Ілон Маск повідомив, що завершує свою роботу офіційного радника Дональда Трампа. За словами джерела Bloomberg у Білому домі, Маск сам ініціював вихід з посади керівника DOGE, і це рішення підтримав президент.
Пізніше президент США сказав журналістам, що «розчарований в Ілоні» за його критику нового законопроєкту про багатомільярдні держвитрати. Трамп сказав, що справжня причина невдоволення Маска — скорочення держсубсидій для електромобілів у США, які вигідні компаніям мільярдера.
Натомість Маск назвав слова президента про держсубсидії «очевидною брехнею». Він також звинуватив його у зв’язках зі справою фінансиста Джеффрі Епштейна, якого звинувачували в педофілії та організації проституції.
Незабаром Ілон Маск видалив свій допис про те, що Трамп фігурує у справі Епштейна і сказав, що шкодує про «деякі зі своїх дописів» про президента.
Фото: TED Conference / Flickr
