
На Docuspace вийшла дискусія про підтримку українців, які повертаються з полону
На Docuspace вийшла дискусія про підтримку українців, які повертаються з полону


В онлайн-кінотеатрі Docuspace опублікували дискусію, яка відбулася під час 22-го фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA в Києві. Розмова присвячена питанням підтримки колишніх цивільних заручників і звільнених із полону захисників. Про це розповіли у пресслужбі Docudays.
Дискусію з Максимом Буткевичем та Максимом Колесніковим, котрі пройшли шлях повернення з неволі, а також з експертками Центру громадянських свобод, що працює з правами людини та викликами війни, можна переглянути в записі за посиланням.
«Проблема в тому, що дуже часто людям, звільненим із неволі, потрібна психологічна, або соціальна допомога, особливо, якщо вони походять з окупованих територій і втратили все, декому правова — вже після проходження початкового періоду реінтеграції. Що стосується психологічної допомоги, іноді найскладніший період починається через два-три місяці після звільнення, і він може тягнутися до пів року, до року», — розповів правозахисник і колишній військовослужбовець Максим Буткевич, який провів у російському полоні понад два роки.
Буткевич також сказав, що жодна країна у світі не мала перед собою такого завдання як створення системи супроводу, яка б охоплювала десятки або сотні тисяч людей.
«І за теперішньої нашої ситуації й обмеженості в ресурсах це фактично неможливо. Але у нас багато чого було неможливо, це лише означає, що нам треба це зробити», — додав він.
За даними дослідження групи «Рейтинг», які наводить Docudays, кожен шостий українець знає або має когось із друзів чи рідних у неволі. У цьому випадку йдеться лише про цивільний полон. Якщо додати близьких або знайомих військовополонених, то це торкається майже кожного другого українця.
Спікери / спікерки дискусії:
- Максим Буткевич — український правозахисник, журналіст, громадський діяч, звільнений з російського полону;
- Максим Колесніков — колишній військовополонений, який пройшов шлях повернення;
- Альона Максименко — менеджерка напряму подолання наслідків війни Центру громадянських свобод.
Модерувала дискусію координаторка адвокаційних кампаній Центру громадянських свобод Анастасія Головненко.
Нагадаємо, 22-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проходив у Києві та онлайн з 6 по 13 червня 2025 року.
Тріумфатором цьогорічного конкурсу став фільм «2000 метрів до Андріївки» режисера Мстислава Чернова. Загалом стрічка отримала три нагороди, одна з них — приз глядацьких симпатій.
Читайте також:
- «Спершу ти виступаєш за звільнення когось, а потім інші виступають за звільнення тебе». Промова Максима Буткевича на відкритті фестивалю Docudays UА
- Від пекельної лісосмуги до шкільної лінійки: підсумки кінофестивалю Docudays UA
Фото: Сергій Хандусенко
